• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39820
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بحران مالی اتوبوسرانی جدی است/ شورا را نباید به موسسه خیریه هبه تبدیل کنند
  دیبا: سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ناوگان اتوبوس رانی با بحران روبروست و با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش هفتاد درصدی استفاده شهروندان از وسایط نقلیه عمومی، این حوزه با بحران روبه‌رو است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس، کریم صادق‌زاده تبریزی در نود و نهمین جلسه کمیسیون عمران  اظهار داشت‌ : بحران مالی ناوگان اتوبوسرانی جدی است.

  وی اضافه کرد: یکی از اقدامات شهرداری برای برون رفت از این بحران در کنار واگذاری برخی از خطوط به بخش خصوصی سرمایه‌گذاری و هزینه از محل درآمدهای کلان  شهرداری است.

  عضو هیأت رئیسه  شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به برخی تبعیض‌ها تصریح کرد: در نگاهی اجمالی به شهر اصفهان شاهد ورود و راه‌اندازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در خطوط اتوبوس همچنین راه‌اندازی ۳۰ دستگاه اتوبوس ویژه برای معلولان در سال‌جاری  هستیم.

  رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی کلان‌شهر تبریز با انتقاد از اینکه چرا شاهد ورود این اتوبوس‌ها به شهر تبریز نیستیم!؟ تاکید کرد: توسعه حمل نقل عمومی تبریز نیازمند توجه جدی است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود از برخی لایحه‌های ارسالی شهرداری به شورا  انتقاد کرد و گفت: در شبکه‌های خبری شاهدیم که می‌نویسند، شورا به موسسه خیریه هبه تبدیل شده و این اعتراض مردم به حق است که باید تغییراتی در روش‌های تصمیم‌گیری شورا با اصلاح آیین‌نامه‌های و دستورالعمل‌های داخلی شورا و شهرداری باشیم و شفافیت کامل مسایل تشریح شود و این در حالی است که یک سوم از ماه رد شده و حقوق کارکنان شهرداری هنوز پرداخت نشده است و اعتراضات کارگری در بدنه شهرداری را شاهد هستیم.

  صادق‌زاده تبریزی اضافه کرد: این هبه‌ها بعضی اوقات  درحالی پرداخت می‌شود که ازسوی  دولت و نمایندگان مجلس و سایر سازمان‌های ذی‌ربط شاهد  هیچ کمکی  نیستیم و ما همچنان به جای رسیدگی به مسائل کلان شهری در حال پرداخت هبه هستیم.

  وی با بیان اینکه هر چقدر که می‌توانیم، باید به اقشار آسیب‌پذیر خدمات‌ بدهیم، گفت: مناطق آسیب‌پذیر نیازمند امکانات اولیه  هستند و توجه به توزیع عادلانه امکانات در تمامی نقاط شهر و میان تمام شهروندان باید مورد توجه باشد.

  صادق‌زاده‌ تبریزی ادامه داد: در شهرداری از شهروندان به هر بهانه‌ای پول‌هایی گرفته شده و وارد خزانه شهرداری می‌شود ولی متاسفانه نظارت مطلوبی در هزینه‌ها از سوی شورا نیست و گزارشات جامعی از سوی شهرداری ارائه نمی‌گردد و نگرانی‌هایی است که به نظرم مغایر با شفافیت است ؟

  وی بابیان این مطلب که سوالات و تذکرات در جلسات علنی و رسمی شورا به شهردار زیاد است ولی توجهی جدی نمی‌گردد.

  سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز، خاطرنشان کرد: متاسفانه در شهرداری تاکنون نتوانستیم، تفکیک درآمد کنیم و این امر ناشی از عدم اهمیت شهرداری به مصوبات قانونی شوراست و برخورد سلیقه‌ای با مصوبات است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز