• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39817
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  منابع آبی جایگزین برای صنایع آذربایجان‎شرقی تعریف می‌شود
  دیبا: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پیش بینی ها در خصوص تنش آبی در تابستان سال آینده، گفت: کاهش مصرف آب شرب در صنایع و تامین آب مورد نیاز واحدهای صنعتی از منابع دیگر یکی از برنامه های کوتاه مدت برای تامین بخشی از کمبودهای احتمالی است.

  به گزارش دیبا خبر، جواد رحمتی روز سه شنبه در جلسه بررسی نحوه تامین آب صنایع بزرگ استان، افزود: بر این اساس بخشی از نیاز شرکت های پتروشیمی، نیروگاه و پالایشگاه تبریز و شهرک های صنعتی در قالب جایگزینی از طریق پساب فاضلاب شهر تبریز و همچنین از طریق چاه ها تامین می شود.

  وی ادامه داد: این جایگزینی به این منظور انجام می شود تا آمادگی داشته باشیم که اگر با تنش آبی مواجه شدیم سهمیه مصارف این صنایع را کاهش داده و برای آب شرب تبریز استفاده کنیم.

  رحمتی با اشاره به انتقال آب ارس به تبریز، گفت: با توجه به اینکه مصرف آب شرب تبریز در معرض تهدید است و هم اکنون در وضعیت سر به سر قرار دارد این پروژه یکی از پروژه های ضروری و مطمئن به منظور تامین آب شرب تبریز است.

  وی اظهار کرد: آب صنعت تبریز نیز با کمبود مواجه است که بخشی از پروژه انتقال آب ارس به صنایع تخصیص یافته است.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: موضوع انتقال آب ارس چندسال قبل به صورت سرمایه گذاری بخش خصوصی و فاینانس خارجی در شورای اقتصاد و هیات دولت به تصویب رسید که به دلیل تحریم ها نتوانسته ایم فاینانس خارجی را برای این پروژه تامین کنیم.

  وی ادامه داد: برای عملیاتی کردن این پروژه از طریق فاینانس داخلی اقدام کرده ایم که در این راستا تفاهم نامه ای با قرارگاه خاتم امضا شده است تا این پروژه عملیاتی شود.

  رحمتی با اشاره به دیگر برنامه های تامین آب شرب شهر تبریز گفت: تلاش می کنیم از طریق انتقال آب از قلعه چای عجبشیر، تقویت خط انتقال سد نهند به تبریز که حدود ۳۰۰ لیتر در ثانیه افزایش می یابد، اورهال لوله ها و افزایش ظرفیت ایستگاه شماره ۵، برای سال اینده یک متر مکعب در ثانیه افزایش ظرفیت داشته باشیم.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز