• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39790
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نرخ باسوادی آذربایجان شرقی کمتر از میانگین کشوری است/ آموزش حضوری بی‌سوادان در ایام کرونا
  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، جعفر پاشایی در گفت‌وگویی، با اشاره به آخرین آمار با سوادی در آذربایجان شرقی، اظهار داشت: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ در باسوادی از میانگین کشوری کمتر هستیم. وی با بیان اینکه برای آمار با سوادی، افراد بین ۱۰ تا ۴۹ سال ارزیابی می‌شود، افزود: در سرشماری سال […]

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، جعفر پاشایی در گفت‌وگویی، با اشاره به آخرین آمار با سوادی در آذربایجان شرقی، اظهار داشت: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ در باسوادی از میانگین کشوری کمتر هستیم.

  وی با بیان اینکه برای آمار با سوادی، افراد بین ۱۰ تا ۴۹ سال ارزیابی می‌شود، افزود: در سرشماری سال ۹۰ برای سال‌های ۸۵ تا ۹۰ میزان رشد باسوادی ۰٫۵ درصد ارزیابی شده است.

  مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، میزان رشد باسودای در سرشماری سال ۹۵ را چشمگیر دانست و گفت: میزان رشد باسوادی بین سال‌های ۹۰ تا ۹۵ بیش از ۲٫۵ درصد است که نتیجه اقدامات ارزشمند همکاران ما در اداره کل آموزش و پرورش بوده است.

  وی با اشاره به اینکه هنوز با میانگین فاصله داریم، تاکید کرد: اقدامات خوبی برای رشد باسودای استان صورت گرفته که باید منتظر نتایج سرشماری ۱۴۰۰ باشیم تا دستاورد این تلاش‌ها را شاهد باشیم.

  پاشایی با بیان اینکه برای کاهش فاصله باسوادی استان با میانگین باسوادی کشور برنامه‌های مختلفی طراحی شده است، خاطرنشان کرد: در شورای آموزش و پرورش تلاش کردیم مصوبه بگیریم که بی‌سوادان استان که امکان استفاده از شاد و تلویزیون را ندارند، به صورت حضوری آموزش داده شوند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز