• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39752
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نهادهای اجرایی آذربایجان‌شرقی در بازگشایی رودخانه‌ها مشارکت می‌کنند
  دیبا: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: بر اساس تصمیم اخیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران، امکانات و ماشین‌آلات همه دستگاه‌های اجرایی استان به دستور استاندار برای بازگشایی نقاط حادثه خیز رودخانه‌ها بسیج می شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، یوسف غفارزاده روز دوشنبه با بیان اینکه این تجربه برای دومین سال متوالی به دستور استاندار آذربایجان شرقی به مرحله اجرا در می آید، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۱۰ کیلومتر از نقاط حادثه خیز رودخانه ها و مسیل های پرخطر با این اقدام بازگشایی، لایروبی و در مجموع منجر به آزادسازی ۲۱۰ هکتار از اراضی حکومتی شد.

  به گفته وی این موضوع مجدد در جلسه اخیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات بحران مورد موافقت استاندار آذربایجان شرقی قرار گرفت و اعلام کرد: به دلیل محدودیت اعتبارات تخصیصی برای عملیات بازگشایی، آزادسازی و لایروبی رودخانه ها تنها می‌توان هر سال ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر از رودخانه ها و مسیل های پرخطر استان را بازگشایی و لایروبی کرد، حال آنکه با این تدبیر این مقدار تا سه یا چهار برابر در هر سال افزایش می‌یابد.

  غفارزاده طول رودخانه ها و مسیل های استان را در مجموع ۲۵ هزار کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از این مقدار جزو نقاط حادثه‌خیز محسوب می شوند.

  وی همچنین با اشاره به مشارکت بسیار خوب مقامات قضایی، فرمانداران شهرستان ها، شهرداری ها و سایر دستگاه‌های اجرایی در این موضوع اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر یکصد دستگاه ماشین آلات شامل بیل  مکانیکی، لودر، کمپرسی و بولدوزر پس از هماهنگی‌های لازم با مقامات استانی و شهرستانی برای این موضوع به کار گرفته شدند.

  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با اشاره به وسعت، کوهستانی بودن و تعدد رودخانه ها از آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های سیل خیزکشور یاد کرد و ضرورت اتخاذ تدابیر و آمادگی لازم در برابر حوادث طبیعی به ویژه سیل را مورد تاکید قرار داد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز