• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39712
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل تأمین اجتماعی استان اعلام کرد:
  بیش از ۲۰۵ هزار بازنشسته و مستمری بگیر، تحت پوشش تامین اجتماعی استان هستند
  دیبا: جلسه هم اندیشی اعضای هیات مدیران کانون بازنشستگان با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان برگزار شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی، جعفر سمساری مدیر کل تامین اجتماعی استان در این نشست هم اندیشی، با بیان اینکه شفافیت و پاسخگویی از مهمترین رویکردهای اداره کل تامین اجتماعی استان در ارایه خدمات است، اذعان داشت بالغ بر ۲۰۵ هزار بازنشسته و مستمری بگیر در استان تحت پوشش تامین اجتماعی استان هستند.
  مدیر کل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه همسان سازی حقوق از مردادماه سال جاری عملیاتی شده است، اذعان داشت به طور جد پیگیر مطالبات جامعه بازنشستگی از مراجع ذیربط ، در راستای ارتقای معیشت آنها هستیم.
  جعفر سمساری، با تاکید بر ضرورت تکریم مخاطبین و روان‌سازی امور، توسعه خدمات غیرحضوری در حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران از جمله مشاهده احکام بازنشستگی، دریافت فیش حقوقی، دریافت گواهی کسر اقساط، کنترل افراد تبعی و … را موجب کاهش مراجعات حضوری دانست که ضمن تکریم مراجعین، موجب تسریع امور گردیده است.
  کریم صادق‌زاده تبریزی، رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تبریز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تعامل اداره کل و شعب تابعه در راستای تسهیل امور بازنشستگان و مستمری بگیران، متناسب سازی حقوق بازنشستگان و  مستمری بگیران را مورد توجه قرار داده و اذعان داشت، خوشبختانه این طرح پس از سالها مطالبه و پیگیری به مرحله اجرا رسید و لیکن دارای چالش‌هایی از جمله عدم تکافوی افزایش های اعمال شده متناسب با تورم و نیز عدم احتساب سنوات ارفاقی در اعمال متناسب سازی است.‌
  وی با اشاره به ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، افزایش حقوق سالانه متناسب با نرخ تورم را یکی از مطالبات جامعه بازنشستگی دانسته و تصریح کرد، طی سالهای اخیر. با توجه به شرایط تورمی، شکاف زیادی بین دریافتی و مخارج بازنشستگان ایجاد شده است که انتظار می ورد در جهت حفظ و ارتقای سطح معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران، تدابیر جدی اتخاذ و عملیاتی شود.
  رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تبریز، واگذاری بخشی از سهام شرکت شستا به بازنشستگان را اقدامی موثر در راستای توانمند سازی بازنشستگان اعلام نموده و تصریح کرد، با توجه به اعلام این موضوع از جانب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار تسریع آن هستیم.
  صادق‌زاده تبریزی با تاکید بر رعایت اصل سه جانبه گرایی در مدیریت کلان سازمان، توجه به معیشت بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی همسان با سایر صندوق های بازنشستگی را از جمله مطالبات اساسی جامعه بازنشستگی عنوان داشت.
  در این نشست هم اندیشی، اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تبریز، ضمن بیان مشکلات و چالشهای پیش رو، پیشنهادات خویش در جهت اصلاح و بهبود فرآیندها را ارایه نمودند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز