• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39565
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزیر راه و شهرسازی:
  راه آهن بستان آباد- تبریز تا پایان دولت افتتاح می‌شود
  دیبا: وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن “بستان آباد_تبریز” تا پایان دولت افتتاح می‌شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایسنا، محمد اسلامی، سه شنبه در حاشیه‌ی بازدید از ایستگاه خاوران راه آهن “بستان آباد-تبریز” در جمع خبرنگاران در رابطه با ایستگاه خاوران راه آهن “بستان آباد- تبریز”، اظهار کرد: باقیمانده این مسیر که از بستان آباد به تبریز است، دو بخش دارد که یک بخش آن تا خاوران ۴۴ کیلومتر است و ما اکنون در این قسمت حضور داریم که بلندترین پل راه آهن با هزار متر ارتفاع و دارای حدود ۲۰ دهانه‌ی ۵۰ متری است.

  وی ادامه داد: اگر این پل به ایستگاه خاوران برسد، یک قطب ریلی دیگر در تبریز ایجاد می‌شود و گام مهمتر ما ادامه ایستگاه خاوران تا ایستگاه راه آهن موجود است که باید بتوانیم این مسیر را با اروپا و قفقاز اتصال دهیم.

  وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بخشی از این پروژه از روی زمین و حدود ۲۰ کیلومتر از زیر زمین عبور می‌کند و این پروژه حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای ما هزینه دارد که از جمله پروژه‌های مهم ما محسوب می‌شود.

  اسلامی اظهار کرد: این بخش از پروژه تا پایان دولت افتتاح خواهد شد و خوشحال هستیم که مردم عزیز می‌توانند از این پروژه زیبا استفاده کنند.

  وی در ادامه در خصوص تامین ریل آب کارخانه ذوب آهن، گفت: خوشحالیم که ریل مورد نیاز ما از ذوب آهن اصفهان تامین می‌شود و توانستیم به صورت واقعی و نه نمایشی ریل‌ها را تحویل بگیریم.

  وی با تاکید بر اینکه کشور ما به جهت تامین ریل، پرظرفیت است، افزود: حق ما این است که به عنوان تولید کننده و صادر کننده صنعت ریلی باشیم و سعی می‌کنیم در جاهایی که عقب ماندگی داشتیم، جبران کنیم.

  وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: زحمات کارخانه ذوب آهن از این جهت که می‌توانیم به ریل تولید داخل دسترس داشته باشیم، قابل تقدیر است؛ مشکل اصلی ما این است که پروژه‌ها در نوبت تحویل ریل قرار گرفته‌اند، بنابراین هیئت مدیره و ریاست کارخانه باید در تحویل ریل تسریع کرده و حداقل ۵۰ هزار تن ریل در سال تحویل دهند، در واقع حداقل در ماه پنج هزار تن را باید تحویل بگیریم.

  وی با قدردانی از حمایت‌ها و پیگیری رهبر معظم انقلاب، افزود: باید قدردان تاکیدات رهبر انقلاب باشیم که با هدایت خود مسیر توسعه کشور را هموار کردند و آقای رییس جمهور نیز به طور مستمر پیگیر پروژه‌ها هستند که این نوع پیگیری از راس نظام، مسئولیت ما را سنگین می‌کند.

  وی به افزایش ۵۰ درصدی در زیرساخت ریلی کشور در هشت سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: توانستیم در این دولت از ۱۰ هزار و ۲۰۰ کیلومتر ریل به ۱۵ هزار کیلومتر برسیم که این میزان افزایش بی‌سابقه است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز