• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39554
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ساخت واکسن سرطان مغز و سینه در ارومیه بومی‌سازی شد
  دیبا: ساخت واکسن سرطان مغز و سینه با تلاش محققان پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه، در این شهر بومی شده و با موفقیت به انحصار این پژوهشکده درآمده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا ، رییس پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار گفت: محققان این پژوهشکده پس از ۲۰ سال تحقیق بر روی سلول های سرطانی، برای نخستین بار در غرب آسیا موفق به ساخت واکسن سرطان مغز و سینه شده اند.
  نوروز دلیررژ افزود: هم اینک، همپای دنیا تحقیقات در این مرکز پیش می‌رود و از دنیا عقب نیستیم.
  وی اضافه کرد: برای تولید و تزریق واکسن، ابتدا سلول هایی را از خود بیمار دریافت کرده و بعد به صورت آنتی ژن به بیمار بر می‌گردانیم تا سیستم دفاعی بدن را در مقابل سرطان تقویت کنیم.
  وی بیان کرد: واکسن سرطان مغز از سه سال گذشته وارد مرحله تزریق بالینی شده که موفق بوده و بیماری داریم که پس از طی همه مراحل واکسیناسیون، بهبودی کامل به دست آورده و همچنان زندگی می‌کند.
  رییس پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه ادامه داد: دانش فنی این واکسن منحصر به دانشگاه ارومیه است و هرگونه استفاده از آن باید با کسب مجوز از این دانشگاه باشد.
  دلیررژ با اشاره به آمادگی این پژوهشکده برای خدمت رسانی در کل کشور و کشورهای مختلف دنیا، اظهار کرد: از کشورهای مختلفی نظیر آفریقای جنوبی و عراق برای دریافت خدمت، تقاضا داشته ایم ولی حضور مریض در ارومیه برای خون گیری و دریافت نمونه تومور بسیار ضروری است و پس از انجام این مراحل، واکسن تزریق می‌شود.
  سرطان یکی از سه عامل اصلی مرگ و میر در دنیا، ایران و آذربایجان غربی به شمار می‌رود که هرگونه پیشرفت در درمان یا تولید واکسن برای این بیماری، امیدها را برای ارتقای شاخص های سلامت بیشتر می‌کند.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز