• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 39340
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی تشریح کرد؛
  رتبه هفتم آذربایجان‌شرقی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کشور
  دیبا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از رتبه هفتم اعتبارات استان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ خبرداد وگفت: این اعتبارات شامل تملک استانی، سه درصد نفت و ۰.۲۷ درصد ارزش افزوده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجانشرقی، داود بهبودی اظهار کرد: مجموع اعتبارات استان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ حدود ۱۵۰ هزار و ۲۱ میلیارد تومان پیش‌بینی شده و رتبه استان در اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به ترتیب هفتم و هشتم کشور است.

  وی افزود: منابع و ردیف‌های مختلفی در لوایح بودجه سالانه وجود دارد که هر کدام از آنها براساس قانون یا سیاست کلان کشور، بر مبنای شاخص‌ها و ضوابط خاص ایجاد شده و ماهیت هر یک، به دلیل ملاحظات خاص هر استان متفاوت است و محاسبه سرانه‌های جمعیتی در همه موضوعات، منجر به نتیجه‌گیری و تحلیل منطقی نخواهد شد.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: به عنوان مثال در قوانین بودجه سنواتی اعتباراتی (تحت عنوان سه درصد نفت و یا قانون استفاده متوازن) به منظور رفع محرومیت‌ها، ایجاد توازن و ارتقای سطح برخورداری شهرستان‌ها نسبت به سطح میانگین کشور پیش‌بینی شده است.

  وی ادامه داد: بدیهی است به استان‌هایی از جمله آذربایجان‌شرقی با سطوح برخورداری بالاتر نسبت به استان‌های محروم در شاخص‌هایی مثل (حوزه آموزش، بهداشت، راه‌های فرعی و روستایی، آب شرب شهری و روستایی، مراکز فرهنگی و هنری و …) سهم به نسبت کمتری اختصاص یافته و استان‌هایی با ضریب محرومیت بالاتر، از این ردیف‌ها و منابع برخوردارتر خواهند بود. لذا با توجه به برخورداری استان آذربایجان‌شرقی از برخی اعتبارات و ردیف‌ها، رتبه‌ای بین ۱۰ تا ۱۲ در بین استان‌های کشور دارد.

  بهبودی تصریح کرد: در مقابل از محل اعتبارات ملی و استانی ویژه (پروژه‌های مهم استان از جمله سدسازی، آبرسانی، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و تأسیسات فاضلاب، قطار شهری، احداث آزادراه‌ها و خطوط ریلی و کنارگذر، احداث بیمارستان و …) که اثرات قوی‌تری بر استان داشته و محرک توسعه استان می‌باشند، با داشتن سهم ۵.۲۵ و ۶.۱۱ درصدی از اعتبارات استان‌های کشور از این موضوع با احراز رتبه ۴ از جایگاه مناسبی برخوردار است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز