• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 39324
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بازگشت ۱۰ واحد صنعتی به چرخه تولید در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی، گفت: حدود ۱۰ واحد تولیدی به منظور احیا در دستور کار دادگستری استان بوده و تلاش می کنیم به چرخه بازگردانیم و حداقل ظرف یک ماه آینده دو واحد دیگر به چرخه تولید بازخواهند گشت.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجانشرقی، موسی خلیل‌اللهی در حاشیه افتتاح واحد بسته‌بندی و سورتینگ محصولات کشاورزی «درسا تجارت قهرمان» با بیان اینکه از جمله برنامه‌های تحولی قوه‌ قضائیه، حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری مشروع است، اظهار داشت: اصولا بر اساس قانون کارخانه پس از ورشکستگی باید تعطیل و پلمپ شده و به چرخه مزایده وارد می‌شد.

  وی افزود: با توجه به اینکه تعطیلی واحد تولیدی موجب پایین آمدن ارزش کارخانه و عدم ایجاد اشتغال می‌شد، واحد مورد نظر با مدیریت دادگستری استان به یک سرمایه‌گذار به عنوان مستاجر واگذار می‌شود تا پس از رفع مشکلات مالی از طریق مزایده به فروش برسد.

  رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده امروز شاهد احیای دوباره چندین واحد تولیدی در استان هستیم که در برخی موارد حتی منجر به صادرات نیز شده است.

  وی بیان کرد: در راستای بازگشت واحدهای تولیدی مشکل دارد به چرخه تولید، حدود ۱۰ واحد دیگر در دستور کار دادگستری استان بوده و تلاش می‌کنیم به چرخه بازگردانیم و حداقل ظرف یک ماه آینده دو واحد دیگر به چرخه تولید بازخواهند گشت.

  رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: واحد بسته‌بندی محصولات کشاورزی افتتاح شده از جمله این موارد بوده که به لحاظ مشکلات مالی و اقتصادی از اوایل سال ۹۴ دچار مشکل و بحران شده بود، اما پس از مطرح شدن در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان، مشکلات بانکی و طلب‌کاران شخصی حل و فصل شده و با تصفیه بدهی بیش از ۱۲۰ نفر از طلب‌کاران تنها مسائل بانکی باقی‌مانده که به دنبال حل آن هستیم.

  خلیل‌اللهی  با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم حتی یک نفر بیکار شده و واحد تولیدی تعطیل شوند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۵ نفر در حال فعالیت در آن هستند و یکی از اقدامات بسیار خوب و قابل توجه در این واحد جذب تمام کارکنان از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز