• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 39269
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی محوطه‌سازی فرودگاه تبریز
  دیبا: مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: پروژ محوطه‌سازی و آسفالت‌ریزی مقابل پایانه سه و محوطه تاکسیرانی این فرودگاه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، رامین آذری، روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: این پروژه با هدف لاین بندی خودروهای تشریفات، ساماندهی محوطه جلوی پایانه سه و تسهیل در رفت و آمد مسافرین خروجی فرودگاه تبریز اجرا می شود.

  وی با بیان اینکه این عملیات در قالب پروژه مرمت و بهسازی فرودگاه تبریز از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اجرا می شود، اظهار داشت: در اجرای این پروژه تاکنون اقداماتی مانند تهیه مصالح و اجرای جدول بتنی، آسفالت ریزی بیندر به مقدار ۴۷۰ تن و دیوار آجری انجام شده است.

  فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

  پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز