• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 39242
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پایان آذرماه آخرین مهلت بیمه محصولات زراعی در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی، گفت: پایان آذرماه آخرین مهلت بیمه محصولات زراعی در استان است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، علی رخ‌افروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه پیش از این، ۱۵ آذرماه آخرین فرصت برای بیمه محصولات زراعی کشاورزی بود، اظهار داشت: بنابه پیشنهاد سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی و موافقت صندوق بیمه محصولات کشاورزی این فرصت ۱۵ روز دیگر تمدید شد تا کشاورزان بتوانند با انگیزه و فرصت بیشتری نسبت به بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند.

  وی با بیان اینکه باغداران در استان نیز تا پایان دی‌ماه فرصت دارند تا درختان باغات خود را بیمه نمایند، افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی متعهد گردیده غرامت محصولات باغداران خسارت دیده استان را ظرف دو هفته آینده پرداخت نماید.

  رخ‌افروز با بیان اینکه در سال زراعی جاری استقبال از بیمه محصولات استراتژیک گندم، جو و کلزا پاییزه نسبت به سال گذشته، رشد داشته است، گفت: در سال زراعی جاری تاکنون بیش از ۳۸ هزار هکتار از محصولات زراعی تحت پوشش قرار گرفته و سال گذشته تا این تاریخ، حدود ۶ هزار هکتار از این محصولات بیمه شده بود.

  وی با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی از اهرم‌‌های حمایت دولت از بخش کشاورزی است که به ایجاد اطمینان، کاهش و انتقال خسارت از بهره‌برداران در زمان بروز عوامل خطر کمک می‌کند، یادآور شد: بیمه محصولات کشاورزی تنها راه حمایت دولت از خسارت‌های بخش کشاورزی است و صندوق بیمه نیز با تنوع بخشی به تعرفه‌ها مکانیزه کردن فرآیند بیمه‌پذیر و استانی شدن بخش عمده‌ای از غرامت‌ها در راستای حمایت از بهره‌برداری اقدام کرده است.

  رخ‌افروز تاکید کرد: می‌طلبد بهره‌برداران بخش کشاورزی ضمن استقبال از بیمه محصولات، زمینه کاهش ریسک و انتقال آن به پوشش بیمه‌ای را فراهم و در صورت بروز خسارت از غرامت‌های پرداختی همچنین در صورت عدم بروز از تخفیف سال‌های بعد بهره‌مند شوند.

  وی با بیان اینکه خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، همواره مقوله پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را با اهمیت کرده است، ادامه داد: با توسعه بیمه محصولات کشاورزی و استقبال کشاورزان هر شهرستان از این صندوق حمایتی، ضریب ریسک آن در شهرستان کاهش یافته و نرخ تعرفه‌های بیمه‌ای طی سال بعد در همان شهرستان، از حمایت بیشتر دولت بهره‌مند خواهد شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز