• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 39041
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بزرگ‌ترین پروژه زیست‌محیطی کشور در تبریز اجرا می‌شود
  دیبا: مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: طرح مرکز دفن مهندسی و بهداشتی پسماند تبریز بزرگ‌ترین پروژه زیست‌محیطی کشور بوده و تا این لحظه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، علیرضا اصغری در گفت‌وگویی با اشاره به ایجاد مرکز دفن مهندسی و بهداشتی پسماند تبریز اظهار داشت:این طرح برای توسعه مرکز دفن مهندسی و بهداشتی و تصفیه خانه شیرابه است.

  وی افزود: این طرح بزرگ‌ترین پروژه زیست‌محیطی کشور محسوب می‌شود و تا این لحظه حدود ۳۰ درصد پیشرفت دارد.

  مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در ادامه خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح از دفن سنتی زباله در تبریز عبور کرده و پسماندهای شهری تبریز در سلول‌های مشخص دفن خواهند شد که هم شیرابه‌های آنها قابل کنترل باشد و هم از تصاعد گازهای آلاینده در محیط شهر جلوگیری شود.

  اصغری با اشاره به جمع آوری پسماندهای بیماران کرونایی تصریح کرد: خانواده‌هایی که بیمار کرونایی دارند با شماره ۱۳۷ تماس می‌گیرند و خودروی ویژه‌ای که جهت حمل و انتقال پسماندهای کرونایی در نظر گرفته شده است در سریع‌ترین زمان ممکن به محل اعزام شده و اقدام به جمع آوری این پسماندها می‌کنند.

  وی از تولید روزانه یک هزار و پنجاه تن زباله در تبریز خبر داد و گفت: تبریزی‌ها به طور میانگین در طول یک شبانه روز بالغ بر یک هزار و پنجاه تن زباله تولید می‌کنند و از شهروندان خواهشمندیم پسماندهای کرونایی را از سایر پسماندها تفکیک و ما را در ارائه خدمات یاری دهند.

  مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز یادآور شد: قسمت‌های مختلف سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز اعم از تنظیف شهری، جمع آوری زباله‌ها از سطح شهر، سایت توزین و انتقال پسماندها، مرکز دفن مهندسی و بهداشتی و کارخانه کمپوست به هیچ وجه تعطیل نیست و به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز