• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 39021
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کاهش آمار متقاضیان صدور مجوزسقط درمانی در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از کاهش آمار متقاضیان صدور مجوزسقط درمانی در استان خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجانشرقی، علی صفایی‌فرد امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: در هفت امسال ۲۰۰ نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

  وی افزود: از این تعداد برای ۱۴۲ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که برای ۱۴۶ نفر مجوز سقط صادر شده بود حدود ۳ درصد کاهش داشته است.

  صفایی‌فرد گفت: در مهر ماه امسال نیز از ۲۰ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۱۳ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ نفر یافته است.

  مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳۹۰ نفربرای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای ۲۷۷ نفر مجوز سقط صادر شده است.

  وی گفت: از جمله خدماتی که در سازمان پزشکی قانونی بدون نامه مرجع قضایی ارائه می‌شود، صدور مجوز سقط درمانی است. صدور مجوز سقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌ ،برعهده سازمان پزشکی قانونی است واین سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است. برهمین اساس همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی در کشور مراجعه می‌کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته برای آنان مجوز سقط صادر می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز