• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 38777
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی تا ۸۰ درصد اجرا شد
  دیبا: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی و جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام کرد: طرح جامع اعمال محدودیت‌های کرونایی در نخستین روز آن تا ۸۰ درصد در شهرستان‌های استان اجرا شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، علیار راستگو روز یکشنبه در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که در نخستین روز اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی در آذربایجان شرقی چند درصد مردم آن را رعایت کردند، افزود: با توجه به اینکه دیروز ابتدای اجرای طرح بود، ۵۰ درصد مردم محدودیت های اعلامی را رعایت کردند.

  وی افزود: بدیهی است که میزان رعایت محدودیت های کرونایی در استان در روزهای آتی افزایش خواهد یافت.

  وی اظهار کرد: دیروز مشکل حادی که مانع اجرای طرح مدیریت هوشمند و اعمال محدودیت‌های کرونایی باشد، وجود نداشت که این نیز ناشی از همکاری دستگاه‌های ذی ربط در امر اجرای محدودیت‌ها و صنوف است.

  وی ابراز امیدواری کرد، درصد اجرای محدودیت‌ها و مشارکت مردم و صنوف از فردا و پس فردا افزایش پیدا کند تا زنجیره‌ی شیوع بیماری کرونا قطع شود.

  راستگو اضافه کرد: از روزی که کرونا به کشور و استان ما وارد شده، در شرایط بحرانی قرار داریم و هر تصمیمی که می‌گیریم در شرایط بحرانی بوده و به خاطر خود مردم است.

  وی با تاکید بر اینکه نظارت بر اجرای محدودیت‌های کرونایی افزایش می‌یابد، گفت: تا زمانی که هیچ درمان قطعی برای بیماری کرونا کشف نشده، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

  وی اظهار کرد: طرح جامع اعمال محدودیت‌های جدید به مدت دو هفته و متناسب با وضعیت شیوع بیماری در تمامی شهرهای استان اجرا می‌شود و استمرار این محدودیت‌ها نیز پس از پایان اجرای طرح و تصویب مجدد در ستاد ملی کرونا و استان امکان‌پذیر است.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی و جانشین ستاد استانی با اشاره به تقسیم‌بندی شهرهای استان به سه وضعیت  زرد، نارنجی و قرمز، گفت: در شهرهای با وضعیت زرد، دو سوم، وضعیت نارنجی، یک دوم و وضعیت قرمز، یک سوم کارکنان، ملزم به حضور در ادارات بوده و بقیه کارمندان با اولویت زنان سرپرست خانوار، افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای می‌توانند با موافقت مدیر مربوطه در خانه بمانند و دستگاه‌های خدمات‌رسان و دارای خدمات ضروری از  معافیت و محدودیت حضور کارکنان در ادارات، مستثنی هستند.

  راستگو افزود: همچنین در شهرهای دارای وضعیت زرد، فقط مشاغل گروه چهار، وضعیت نارنجی، گروه‌های سه و چهار و وضعیت قرمز، گروه‌های دو، سه و چهار تعطیل خواهند بود و فعالیت همه مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی خصوصی در تمامی وضعیت‌ها به شکل مجازی و غیرحضوری انجام خواهد شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز