• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38696
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مصرف آب کشاورزی در آذربایجان شرقی ۴۰ درصد کاهش یافته است
  دیبا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب در ۵ ساله اخیر در حوضه دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: با اعمال روش‌های مختلف و کشت جایگزین، میزان مصرف کاهش یافت.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در گفت‌وگویی با بیان اینکه در مورد مدیریت منابع آب، محدودیت زیادی داریم، اظهار داشت: ما در حوضه دریاچه ارومیه کاملا محدودیت را لمس کرده ایم.

  وی با اشاره به اینکه ما کمبود آب در آذربایجان شرقی با پوست و گوشت و استخوان درک کردیم و باید تولید با آب کمتر را در اولویت قرار دهیم، افزود: باید از منابع آبی موجود برای بهره وری بیشتر استفاده کنیم.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب در ۵ ساله اخیر در حوضه دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: با اعمال روش‌های مختلف و کشت جایگزین، کارهای سخت افزاری و استفاده از روش های نوین آبیاری و افزایش راندمان آب تحقق یافت و میزان مصرف نزدیک به نصف کاهش یافت.

  وی با بیان اینکه اکنون در استان ما، از واحد مشخصی آب، محصول بیشتری تولید می‌شود، ابراز داشت: اصلاح الگوی کشت هم در این مدت به خوبی پیش رفت.

  فتحی با اشاره به اینکه پیاز زیادی در استان تولید می‌شد که مصرف بالای آب دارد، اضافه کرد: پیاز با محصولاتی مانند کلزا و کنووا جایگزین شده است تا در راستای بهینه سازی مصرف آب حرکت کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه همراهی مردم در کاهش مصرف آب بسیار حیاتی است، تصریح کرد: خوشبختانه مردم هم متوجه کمبود آب شدند، همراهی کردند.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اگر در گذشته تقاضای کمتری برای بکارگیری سیستم آبیاری بود الان خود مردم پیشقدم شده و متقاضی هستند.

  انتهای پیام /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز