• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38652
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مرکز نوآوری معدن در آذربایجان شرقی ایجاد می شود
  دیبا: رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت:مرکز نوآوری معدن به منظور حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه در حوزه معدن با حمایت مس سونگون در تبریز راه اندازی می شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: بسترسازی برای پیاده‌سازی ایده‌های نو مبتنی بر دانش، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت جوانان به ویژه فارغ التحصیلان، پرورش و بقای محصول نوآورانه و هدایت آن‌ها تا مرحله تبدیل شدن به محصولات فناورانه قابل عرضه به بازار از اهداف ایجاد مراکز نوآوری است.

  واعظی از راه اندازی دومین صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این صندوق با سرمایه اولیه یکصد میلیارد ریال با مشارکت ۴۰ درصدی بخش دولتی و ۶۰ درصدی بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

  بیات مدیر مجتمع مس سونگون ورزقان هم با اشاره به افزایش ذخایر معدن مس سونگون به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن و اجرای طرح‌های گسترده اکتشافی و توسعه‌ای این مجتمع، بر نیاز این مجموعه معدنی به همراهی متخصصان و بخش‌های پژوهشی و تحقیقاتی تاکید کرد.

  بیات افزود: در این راستا آماده استفاده از دانش و توان فناوران و محققان مستقر در پارک علم و فناوری و دانشگاه‌های منطقه و هر گونه حمایت از متخصصان و طرح‌های نوآورانه هستیم.

  مجتمع مس سونگون در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق تبریز و ۲۵ کیلومتری ورزقان و در همسایگی جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار دارد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز