• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38649
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  موتورلانس ناجی شهروندان در زمان طلائی / انجام ۱۷۴۵ماموریت اورژانسی
  دیبا: رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز از راه اندازی سه پایگاه اورژانس موتوری تبریز خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس، فرزاد رحمانی امروز در گفت وگویی اظهار داشت: سه پایگاه اورژانس موتوری تبریز از ابتدای سال جاری یک هزار و ۷۴۵ ماموریت اورژانسی انجام داده اند که از این تعداد ۳۰۷ مورد برای ادامه اقدامات توسط آمبولانس های اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافته اند و مابقی تحت خدمات سرپایی قرار گرفته اند.

  وی افزود: موتورلانس ها بهترین وسیله حضور عوامل مجرب اورژانس و تجهیزات ارزشمند آنها در کوتاه ترین زمان ممکن بر بالین بیمار تا رسیدن آمبولانس هستند.

  رحمانی تصریح کرد: موتورلانس ها نیاز به نیروی انسانی کمتری دارند و از سوی دیگر با سرعت عمل بیشتر، نقش مهمی در ارائه خدمات به بیماران و مصدومان دارند و به عنوان پیش قراول در ماموریت ها اعزام می شوند و در صورت نیاز به اقدامات درمانی بیشتر، آمبولانس اعزام خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: نیاز به این خدمت جدید وقتی بیشتر حس می شود که جمعیت بیش از یک ونیم میلیون نفری تبریز و تردد و ترافیک بالای آن، زمان رسیدن واحدهای اورژانس را زیاد می کرد اما با بکارگیری موتورلانس ها، زمان رسیدن نیروهای اورژانس کاهش قابل توجهی می یابد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز