• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38604
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  واردات ۶۰۶ هزار مگاواتی برق در برابر صادرات ۱۷ هزار مگاواتی از شمالغرب کشور
  دیبا: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان با اشاره به واردات ۶۰۶ هزار مگاوات ساعت در برابر صادرات ۱۷ هزار مگاوات ساعتی برق از شمالغرب کشور گفت: ۳۳ برابر بیش از صادرات، برق از همسایگان وارد کردیم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، افشین روشن میلانی در گفت‌وگویی، با اشاره به حجم تبادل و توزیع انرژی در چهار ماهه اول امسال، اظهار داشت: انرژی خالص تولیدی برق توسط نیروگاه‌های تولی برق در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، ۶ میلیون و ۶۰۳ هزار مگاوات ساعت بوده است.

  وی با بیان اینکه از این میزان، بیش از ۵ میلیون و ۶۷۵ هزار مگاوات ساعت به شبکه توزیع تحویل داده شده است، گفت: در این شبکه حدود ۲٫۳۳ درصد هم تلفات انرژی داریم.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان، انرژی خروجی از شبکه به شرکت‌های برق منطقه ای همجوار را در چهار ماهه نخست امسال، بیش از یک میلیون مگاوات ساعت عنوان کرد و افزود: در این مدت نزدیک به ۴۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی هم از شرکت‌های برق منطقه‌ای همجوار برای توزیع در شبکه برق سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل وارد شبکه شده است.

  میلانی در پاسخ به میزان صادرات و واردات برق از شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان، ابراز داشت: در این چهار ماهه، واردات انرژی بسیار بیش از صادرات انرژی بود و رقم صادرات ما بسیار ناچیز است.

  وی میزان انرژی ورودی به شبکه تحت پوشش برق منطقه‌ای آذربایجان را ۱۷ هزار و ۹۷۲ مگاوات ساعت عنوان کرد و ادامه داد: میزان انرژی ورودی به شبکه از کشورهای همجوار به معنی واردات انرژی، ۶۰۶ هزار و ۶۵۲ مگاوات ساعت است.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان، با اشاره به اینکه بر خلاف تصورات موجود، با آمار شبکه تولید و توزیع برق، صادرات بسیار کمی داشتیم، خاطر نشان کرد: واردات برق برای کاهش خاموشی تابستانی برق در شبکه توزیع برق شمالغرب کشور، بیش از ۳۳ برابر بیش از صادرات بود.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز