• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38591
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  جزئیات محدودیت‌‌های جدید کرونایی از آذرماه اعلام شد/ ۱۰۰ شهر در وضعیت هشدار سطح ۳
  دیبا: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا جزئیات محدودیت‌‌های جدید کرونایی از یکم آذرماه بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا را تشریح کرد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد با حضور ریاست جمهوری گفت: مباحث مختلفی مطرح شد و همان‌‌طور که مردم می‌دانند با شروع شدن فصل سرما میزان شیوع بیماری به‌صورت شتابدار در حال بالا رفتن است و در اروپا در برخی کشورها میزان مرگ‌ومیرها به هزار نفر رسیده و آمار مبتلایان در یک روز در آمریکا به ۱۸۰ هزار نفر رسیده است و میزان مرگ‌ومیر و ابتلا در کشور ما افزایش داشته است.

  وی گفت: میزان تست‌ها در کشور ما به ۴۰ هزار تست در روز رسیده است، در جلسه امروز بر رعایت پروتکل‌ها تأکید زیادی شد و خدمات الکترونیک باید توسعه یابد، همان‌طور که در اردیبهشت و فروردین این تجربه داشتیم و توانستیم بیماری را کنترل کنیم؛ تأکید شده است همه دستگاه‌ها کمک کنند.

  رئیسی با بیان این‌که هرگاه رعایت پروتکل‌ها دچار اختلال می‌شود و تجمعات و سفرها شکل می‌گیرد میزان ورودی بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد، گفت: سه هفته پیش ابتدا در  ۴۳ شهرستان و سپس در ۴۶ شهرستان محدودیت‌های جدیدی را اعمال کردیم که بسیار کارساز بودند و به همین دلیل امروز، طرح جامعی آماده شد و مورد بررسی قرار گرفت که یک طرح پویاست و بر اساس شاخص‌‌های وزارت بهداشت که بر اساس بار بیماری و میزان بستری بیماران است، سه سطح هشدار تعریف کردیم؛ سطح هشدار ۳ شهرهای قرمز، سطح هشدار ۲ شهرهای نارنجی و سطح هشدار یک شهرهای زرد کشور هستند.

  وی ادامه داد: بر اساس این سطح هشدار، متناسب با هر وضعیت محدودیت‌هایی اعمال می‌شود و حدود دو هفته زمان لازم است تا بررسی کنیم که نیاز به تمدید یا تشدید محدودیت وجود دارد یا نیاز به تسهیل محدودیت‌ها است.

  رئیسی با بیان اینکه هدف اصلی تعطیلی کسب‌وکار مردم نیست، تصریح کرد: گاهی مجبوریم به‌دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها اعمال محدودیت کنیم، اگر شهرستانی در وضعیت هشدار سطح سه قرار بگیرد، به‌جز مشاغل ضروری که سلامت و امنیت مردم را تأمین می‌کند بقیه مشاغل تعطیل خواهند شد؛ ما بر اساس ارزیابی اولیه‌ای که انجام دادیم، دیدیم بیش از ۱۰۰ شهر از جمله تهران و اکثر مراکز استان‌‌ها، مشمول این وضعیت هستند؛ ۱۵۰ شهر در سطح ۲ و نارنجی قرار دارند که محدودیت سطح سه و چهار را شامل می‌شود و ۱۵۵ شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند که در سطح شغلی چهار برای آنها محدودیت ایجاد می‌شود.

  وی افزود: محدودیت‌ها شامل مدارس و فعالیت آموزشگاه‌‌ها، مراسم‌های مذهبی و فرهنگی خواهد بود. در سطوح هشدار قرمز، نارنجی و زرد، آموزش‌‌ها به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد و مدارس و دانشگاه‌‌ها غیرحضوری خواهند بود و مراسم مذهبی و فرهنگی فعلاً به‌مدت دو هفته محدودیت می‌‌شوند. در ارتباط با کارکنان نیز تصمیم‌گیری‌هایی شده است، اگر سطح هشدار ۳ وجود داشته باشد، یک‌سوم کارکنان در ادارات حضور خواهند یافت؛ در سطح نارنجی نیمی از کارکنان حضور خواهند داشت و در شهرهای زرد دوسوم حضور خواهند یافت و مسئولان ادارات اعلام خواهند کرد که چه‌تعداد از کارکنان در محل کار حضور داشته باشند.

  وی ادامه داد: محدودیت بعدی، در ارتباط با ترددهاست؛ محدودیت در تردد مربوط به مناطق قرمز و نارنجی است، خودروهای بومی این شهرستان‌ها نمی‌توانند از شهر خود خارج شوند و بالعکس.

  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: زمان اجرای این طرح، از یکم آذر ماه در سطح کشور است و این یک هفته باقیمانده نیز، اطلاع‌رسانی به مردم صورت خواهد گرفت.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز