• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38501
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان:
  ۳۰ درصد از جمعیت بی‌سواد آذربایجان شرقی در تبریز هستند
  دیبا: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: طبق آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن، نزدیک به ۳۰ درصد جمعیت بی سواد استان در تبریز بوده و این آمار زیبنده شهر اولین‌ها و فرهنگ پروران نیست.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی، اسفندیار صادقی در دیدار با فرماندار تبریز، در این خصوص اظهار کرد: بر این اساس، معاونت سوادآموزی استان برای شتاب بخشی بهبود درصد باسوادی شهرستان، نیازمند حمایت فرمانداری، ارگان‌ها و نهادهای ذیربط است.

  وی ادامه داد: باتوجه به اینکه به لایه‌های سخت شناسایی بی‌سوادان رسیده‌ایم، لازم است برای تحقق ریشه کنی بی‌سوادی، همت عمومی و بسیج تمامی آحاد ملت به کار گرفته شود.

  وی یکی از اقدامات موثر در مسیر ریشه کنی بی سوادی را تشکیل شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان برشمرد و آن را اقدامی موثر و اساسی یاد کرد.

  معاون سوادآموزی استان با اشاره به لزوم حمایت فرمانداری در پیشبرد اهداف سوادآموزی، افزود: تسریع فعالیت‌های سوادآموزی جزو اولویت‌های آموزش و پرورش استان است.

  فرماندار تبریز نیز در ادامه جلسه، ضمن تبریک انتصاب معاون جدید سوادآموزی استان با اشاره به سوابق اجرای و موفقیت‌های ایشان در سال‌های متمادی، برای وی آرزوی موفقیت کرد.

  بهروز مهدوی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های سوادآموزی در راستای توسعه همه جانبه یک جامعه، گفت: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در جهت ریشه کنی بی‌سوادی انجام شده و فرمانداری تبریز، همچنان با جدیت از برنامه‌های معاونت سوادآموزی و نواحی آموزش و پرورش تبریز استقبال می‌کند.

  وی با اشاره به اینکه هرگونه هماهنگی لازم بین ادارات برای تسریع فعالیت‌های سوادآموزی در اولین فرصت، انجام خواهد شد، بر استفاده حداکثری از ظرفیت شورای پشتیبانی سوادآموزی تبریز تاکید کرد.

  در این جلسه، فرمانده سازمان بسیج دانش آموزی استان ضمن تبریک انتصاب صادقی به‌عنوان معاون سوادآموزی استان از آمادگی کامل بسیج در پیشبرد اهداف سوادآموزی خبر داد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز