• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38491
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس امور موزه‌های آذربایجان شرقی خبر داد؛
  ثبت ۲۰ هزار اثر موزه‌ای آذربایجان شرقی در سامانه جام
  دیبا: رئیس امور موزه‌های آذربایجان شرقی از ثبت بالغ‌بر ۲۰ هزار قلم از اشیای تاریخی فرهنگی موزه‌های تحت پوشش استان در سامانه جامع اموال منقول فرهنگی تاریخی جام خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، مهدی بزاز دست‌فروش امروز ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: موزه‌های یک منطقه نشانگر غنا، پیشینه تاریخی و فرهنگی آن منطقه و مردمان آن است و این گنجینه در حقیقت در استان آذربایجان شرقی برگ‌های تاریخ زرین ایران را ورق می‌زند.

  او با بیان اینکه موزه‌های آذربایجان شرقی آثار باارزش تاریخی متعددی را در دل خود جای داده است، گفت: این استان به لحاظ تعدد موزه‌های تخصصی و غنای آثار، جایگاه ممتازی را در عرصه موزه‌داری کشور به خود اختصاص داده است.

  رئیس امور موزه‌های آذربایجان شرقی به ثبت ۲۰ هزار اثر موزه‌ای استان در سامانه جام اشاره کرد و گفت: در راستای ساماندهی آثار تاریخی و فرهنگی موزه‌های استان، تاکنون اطلاعات بالغ‌بر ۲۰ هزار اثر موزه‌ای در سامانه جامع اموال منقول فرهنگی و تاریخی “جام” ثبت شده است که از این میان ۱۵ هزار اثر متعلق به موزه آذربایجان است.

  بزاز دست‌فروش ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت موضوع ساماندهی آثار موزه‌ای استان، اظهار داشت: تداوم ساماندهی اطلاعاتی اموال منقول فرهنگی تاریخی استان همچنان در دستور کار این اداره کل است، بطوریکه طی سال جاری ۱۰۰ اثر موزه‌ای استان در این سامانه به ثبت رسیده و ثبت اطلاعات اموال در اختیار موزه‌های غیر وابسته و موزه‌های خصوصی نیز در حال پیگیری است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز