• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38407
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سازمان‌های مردم نهاد نقش موثری در باز اجتماعی شدن متهمان می‌توانند ایفا کنند
  دیبا: سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی، گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در خصوص بازاجتماعی شدن و بازگرداندن متهمان به جامعه می‌توانند، اقدامات خوبی انجام دهند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجانشرقی، احمد موقری در اولین نشست کارگروه استانی مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه با بیان اینکه جلب مشارکت‌های مردمی مورد توجه نهادهای قوه مجریه و قضائیه بوده و تمایل به بهره‌مندی از ظرفیت سمن‌ها افزایش یافته است، اظهار داشت: نهادهای مردمی ارتباط تنگاتنگی با مردم و دیدگاه اجتماعی خاصی که دارند و آن بحث علاقمندی به کاری است که انجام می‌دهند و دغدغه حل مشکلات مردم را دارند، می‌توانند به عنوان حلقه وصل حاکمیت و مردم نقش اساسی ایفا کنند.

  وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد می‌توانند به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان نقش بسزایی ایفا کنند، افزود: ارتباط متقابل بین نهادهای مردمی و نهادهای دولتی به فرهنگ‌سازی و احیای حقوق عامه در جامعه کمک کرده و می‌تواند از وقوع جرائمی که در جامعه اتفاق می‌افتد پیشگیری کند.

  سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: توانمندی سازمان‌های مردم‌نهاد برای جلب مشارکت در حوزه قضایی در زمینه‌های مختلف مورد توجه قوه قضائیه  است.

  وی با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در نظارت بر اجرای قوانین، بیان کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای نظارت بر اجرای صحیح قوانین از طریق مردم و دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان چشم و چراغ نهادهای ناظر در جامعه باشند.

  موقری خاطرنشان کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد در خصوص باز اجتماعی شدن و بازگرداندن متهمان به جامعه می‌توانند، نقش تاثیرگذار و موثری ایفا کنند.

  وی یادآور شد: حضور  قوه قضائیه در بحث مشارکت سمن‌ها در همه حوزه‌ها صرفا در چارچوب سیاستگذاری و اقدامات قضایی و رفع موانع و مشکلات در نهایت تا بتوانند با فراغ بال، باری از دوش مردم و قوه قضائیه بردارند.

  سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌کل آذربایجان‌شرقی، بیان کرد: با توجه به سیاست‌های تحولی قوه قضائیه به منظور بهره‌مندی از ظرفیت نهادهای مردمی دستورالعملی تدوین شده  و در راستای این دستورالعمل کارگروه ملی مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه با هدف ایجاد هماهنگی و رفع موانع و تسهیل اجرای دستورالعمل و وظایف نهادهای مردمی تشکیل شده است که متناظر استانی این کارگروه با حضور دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط در استان شکل گرفته و در راستای سیاست‌های مندرج در دستورالعمل اقدام خواهد کرد.

  وی با دعوت از همه سمن‌ها برای حضور و مشارکت در برنامه‌های تحولی قوه قضائیه برای افزایش حضور و دخالت حداکثری مردم در سیاستگذاری‌های آتی و نمایندگان دستگاه‌های قضایی در جامعه برای انتقال مشکلات، تخلفات و جرائم ارتکاب یافته، بیان داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند با استفاده از سامانه مردمی سجام به نشانی www.sajam.scpd.ir به عنوان بستری برای ارتباط متقابل سمن‌ها و دستگاه قضایی و پیگیری گزارشات بهره‌مند شوند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز