• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37948
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  امدادرسانی اورژانس هوایی طی ۴۲۷ سورت پرواز در سطح آذربایجان شرقی
  دیبا: رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: طی ۴۲۷ سورت پرواز از پایگاه‌های اورژانس تبریز و میانه خدمات فوریت پزشکی به ۵۸۶ مصدوم و بیمار ارائه شده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، فرزاد رحمانی ظهر امروز در تشریح این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: از این پروازها، ۱۱۲ سورت از پایگاه میانه از سال ۹۷ تاکنون و ۳۱۵ سورت پرواز از پایگاه تبریز از سال ۹۳ تا پایان نیمه اول سال جاری انجام شده است.

  وی ادامه داد: مصدومین ترافیکی ۳۱۷ نفر) و بیماران قلبی و داخلی ۸۱ نفر) و مادر باردار ۲۴ نفر عمده مأموریت‌های اورژانس هوایی را شامل می‌شوند.

  مدیر حوادث دانشگاه با بیان اینکه بالگردهای اورژانس قابلیت پرواز در شب ندارند خاطر نشان کرد: برخی پروازها به علت شرایط نامساعد جوی، تداخل با طلوع و غروب آفتاب انجام می‌گیرد.طبق دستورالعمل ابلاغی سازمان، نیم ساعت قبل غروب و نیم ساعت بعد طلوع امکان پرواز میسر می‌باشد.

  وی با تاکید بر نبود پد استاندارد برای بالگرد در سطح کلانشهر تبریز افزود: ضرورت احداث و اختصاص پدهای استاندارد همت سازمان‌ها و ادارات را می‌طلبد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز