• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37897
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آغاز طرح اصلاح و بهینه‌سازی سیستم موتورخانه‌ها در شرکت گاز
  دیبا: طرح اصلاح و بهینه سازی سیستم موتورخانه‌ها با هدف کاهش مصرف گاز واحدهای خانگی و تجاری دارای سیستم موتورخانه آغاز شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌شرقی، براساس سیاست های کلی وزارت نفت در راستای جلوگیری از اتلاف منابع گازی کشور، شرکت ملی گاز ایران طرح اصلاح و بهینه سازی سیستم موتورخانه ها را باهدف کاهش مصرف گاز واحدهای خانگی و تجاری دارای سیستم موتورخانه که بیشترین مصرف گاز را در مصارف خانگی و تجاری به خود اختصاص می دهند و نیز کاهش هزینه های مشترکین از بابت گازبهای مصرفی را در دستور کار اجرایی خود قرار داد.

   

  با رونمایی از سامانه طراحی شده به منظور ثبت نام مشترکین متقاضی بهره مندی از تسهیلات طرح و پیگیری الکترونیکی مراحل اجرا تا اتمام آن، توسط معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران طی نشست خبری روز سه شنبه ۲۲ مهرماه ۱۳۹۹ اجرای طرح آغاز گردید.

   

  اجرای طرح برای مشترکین متقاضی، اختیاری و رایگان بوده و پرداخت هزینه های اجرای آن توسط شرکت ملی گاز ایران تقبل خواهد شد.

  پیش بینی و اجرای طرح براساس مسئولیت اجتماعی شرکت گاز در قبال مشترکین خود صورت گرفته که اجرا و هزینه های آن را برعهده گرفته است.

  براساس بررسی های کارشناسی، ۳ اقدام اصلاحی در سیستم موتورخانه ها باعث کاهش و صرفه جویی ۱۰ درصدی در میزان گاز مصرفی واحدهای مشمول طرح خواهد شد: تنظیم مشعل، نصب رسوب‌گیر، عایق کاری سیستم موتورخانه

   

  فرآیند اجرای طرح شامل شش مرحله ذیل است:

   

  ۱. موافقت با اجرای طرح برای مشترکین کاملا اختیاری است.

  ۲. مراجعه مشترکین متقاضی به بخش طرح بهینه سازی موتورخانه ها در سایت اینترنتی شرکت ملی گاز ایران به آدرس: nigc.ir و ثبت مشخصات مورد نیاز باتوجه به توضیحات مندرج در این بخش

  ۳.انتخاب مجری طرح

  ۴. عقد قرارداد با مجری طرح که براساس اطلاعات ارائه شده، با متقاضی ارتباط برقرار خواهد کرد.

  ۵. بررسی سیستم و اجرای طرح توسط مجری با نظارت و تایید ناظرین شرکت گاز

  ۶. پرداخت هزینه طرح، توسط شرکت گاز به مجری طرح

   

  فرآیند به گونه ای طراحی شده است که مشترکین محترم متقاضی، هیچ اقدامی جز ثبت نام در سامانه و عقد قرارداد با مجری طرح نداشته باشند.

   

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز