• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37855
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استاندارد جدید برای محصولات بومی آذربایجان شرقی تدوین می‌شود
  دیبا: مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با بیان اینکه قصد داریم محصولات غذایی بومی استان را استانداردسازی کنیم گفت: استاندارهایی را تدوین و به پژوهشگاه استاندارد ایران ارسال کرده‌ایم تا بعد از تأیید در اختیار اتحادیه‌های مربوطه قرار دهیم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، ساسان فرشی حق رو در گفت‌وگویی با بیان این‌که قصد داریم محصولات غذایی بومی استان آذربایجان شرقی از جمله قرابیه و نوقا را استانداردسازی کنیم، اظهار داشت: استانداردهایی را تدوین و به پژوهشگاه استاندارد ایران ارسال کرده‌ایم تا بعد از تأیید در اختیار اتحادیه‌های مربوطه قرار دهیم.

  وی با اشاره به این‌که الکل ۹۰ درصد تنها مشمول دریافت استاندارد است، افزود: در دوران کرونا بر الکل‌های ۷۰ درصد نیز در مراکز عرضه نظارت داریم تا محصولات سلامت‌محور به صورت غیر فنی و غیر استاندارد تولید نشوند.

  مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با بیان این که ۳۰ درصد از منتخبین واحدهای  نمونه کیفی ملی استاندارد از استان آذربایجان شرقی است، عنوان کرد: در بین ۲۰ واحد نمونه کشوری که توسط سازمان ملی استاندارد انتخاب شده بود  ۶ واحد از استان ما بود.

  وی افزود: همچنین ٨ واحد نیز عنوان واحد های نمونه کیفی استانی را کسب کردند و این افتخار نشان از کیفیت بالای تولید در استان است که در سال جهش تولید نوید آینده درخشان را می دهد.

  مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی در پایان گفت: در سال جهش تولید سیاست های این سازمان بیشتر مبنای تشویقی و ترغیبی داشته و سعی داریم با حمایت‌های لازم مسیر تعالی تولید را هموارتر کنیم.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز