• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37828
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد:
  توسعه خدمات غیرحضوری حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران
  دیبا: ثبت درخواست غیرحضوری بازنشستگی و شماره حساب بانکی بازنشستگان و مستمری بگیران، به حلقه خدمات الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی افزوده شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، جعفر سمساری، با اعلام این خبر اذعان داشت: تحول در نحوه ارائه خدمات با رویکرد توسعه خدمات غیرحضوری از اولویت های سازمان تأمین اجتماعی در طی سالهای اخیر است و در این راستا اقدامات قابل توجهی در حوزه مخاطبان انجام شده است.
  مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از حوزه های خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی، حوزه بازنشستگی و مستمری است، تصریح کرد ارائه خدمات سریع و آسان به لحاظ تکریم مراجعین و رعایت شرایط سنی و جسمی  بازنشستگان، مورد توجه بوده و طی سنوات قبل دسترسی الکترونیکی به فیش حقوقی و حکم بازنشستگی محقق گردیده بود.
  سمساری، با بیان اینکه حذف اعتبار دفاتر درمانی یکی دیگر از اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در راستای کاهش مراجعات حضوری به شعب تأمین اجتماعی بود، افزود: استعلام غیرحضوری از طریق تلفن همراه و نیز سیستم های تحت وب مقدور بوده و درج مهر اعتبار در دقاتر درمانی حذف شده و در ادامه این طرح نسخه الکترونیکی جایگزین دفاتر درمانی کاغذی خواهند شد که با اجرای آن، ضمن تشکیل پرونده الکترونیکی درمان بیمه شدگان و مستمری بگیران، نیاز به تعویض این دفاتر منتفی خواهد شد.
  وی با اشاره به اینکه صدور گواهی کسر اقساط معوق بازنشستگان به جهت ضمانت بازپرداخت تسهیلات بانکی نیز یکی از درخواست های بازنشستگان و مستمری بگیران است، افزود: امکان صدور این گواهی نیز به صورت غیرحضوری از طریق سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir مهیا شده است و متقاضیان با مراجعه به این سامانه می توانند در کمترین زمان، نسبت به ارائه درخواست و دریافت کد پیگیری گواهی کسر اقساط معوق و ارائه به بانک متبوعه اقدام نمایند.
  سمساری ادامه داد: در راستای کاهش مراجعات حضوری به واحدهای اجرایی، ارائه درخواست بازنشستگی به صورت غیرحضوری نیز از طریق سامانه مذکور پیش بینی شده است و بیمه شدگان می توانند با احراز شرایط قانونی، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند که در این صورت، شرایط احراز از طریق شعب بررسی و نسبت به طی مراحل اداری به منظور صدور احکام بازنشستگی اقدام خواهد شد.
  وی عنوان داشت: امکان ثبت شماره حساب بانکی جهت واریز حقوق بازنشستگی و مستمری نیز در سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری تعبیه شده است و بازنشستگان و مستمری بگیران جدید و افرادی که نسبت به تغییر شماره حساب خود اقدام نموده اند، می توانند اطلاعات حساب بانکی خود را در سامانه، ثبت نمایند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز