• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37777
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی ؛
  بیش از ۵۷ هزار راننده آذربایجان‌شرقی زیر پوشش تامین اجتماعی هستند
  دیبا: مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون ۵۷ هزار و ۷۴ نفر از رانندگان وسائط نقلیه استان زیر پوشش این سازمان هستند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی آذربایجانشرقی، جعفر سمساری روز چهارشنبه در گفت وگویی، افزود: از مجموع افراد فوق تعداد ۳۴ هزار و ۳۹۰ نفر را رانندگان برون شهری و ۲۲ هزار و ۶۸۴ نفر را نیز رانندگان درون شهری شامل می شود که از خدمات درمانی و بیمه ای تامین اجتماعی بهره مند می شوند.

  وی اظهار داشت: پرداخت به موقع حق بیمه با دقت در تاریخ برگ های پرداخت حق بیمه در جهت بهره مندی به هنگام از خدمات و نیز معافیت های قانونی افراد تحت پوشش مورد تأکید تامین اجتماعی است تا بدین طریق مشکلی برای سازمان و افراد تحت پوشش به وجود نیاید.
  سمساری با بیان اینکه رانندگان درون شهری و برون شهری بر اساس ضوابط مقرر می توانند تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از مزایا و تعهدات قانونی این سازمان برخوردار شوند، ادامه داد: کلیه رانندگان قبلی فارغ از نوع قرارداد بیمه، نوع وسیله نقلیه و محل فعالیت، در اجرای قانون بیمه های اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری و بین‌ شهری که تا پایان شهریور سال ۹۷ دارای سوابق بیمه ‌پردازی رانندگان بوده اند، می توانند از قوانین تامین اجتماعی بهره مند شوند.
  وی توضیح داد: در این راستا و در صورت پرداخت ۵‌‏/۱۳ درصد حق ‌بیمه در مهلت مقرر قانونی، این بیمه شدگان می توانند از ۵‌‏/۱۳ درصد سهم دولت و هدفمندسازی یارانه ها در دوره های اعتبار کارت هوشمند اعم کارت فعالیت یا اشتغال، به شرط فعالیت در امر حمل و نقل عمومی و احراز سایر شرایط مقرر در قانون بیمه اجتماعی رانندگان و آئین نامه اجرائی مربوطه، برخوردار شوند.
  سمساری با تأکید بر اینکه بر اساس قوانین برنامه توسعه، بار مالی ناشی از تصویب قوانین و مقررات باید از جانب دولت و مراجع ذیربط تامین و تخصیص یابد، گفت: جذب بیمه شدگان جدید مشمول کمک دولت، منوط به تأمین اعتبار لازم خواهد بود.
  وی یادآور شد: هیچ گونه محدودیتی در عقد قرارداد بیمه با متقاضیان در سازمان تامین اجتماعی وجود نداشته و پیشنهاد می شود رانندگان در چارچوب قوانین بیمه رانندگان، بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه اختیاری تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گرفته و در ادامه بیمه پردازی، در صورت ابلاغ مصوبات جدید، از معافیت های تعیین شده نیز بهره مند شوند.
  مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی مجموع بیمه شدگان این سازمان را ۶۹۷ هزار و ۲۰۴ نفر اعلام و اظهار کرد: از این تعداد ۳۹۱ هزار نفر بیمه شده اجباری،۲۷۱ هزار نفر بیمه شده خاص، ۴۴ هزار و ۹۵۳ نفر بیمه قالیباف، ۱۱ هزار و ۲۳ نفر بیمه بیکاری و ۴ هزار و ۴۵۳ نفر توافقی هستند.
  هم اکنون در آذربایجان شرقی ۲۸۳ شرکت حمل و نقل کالا، بیش از ۳۲ هزار راننده وسایط نقلیه باری، تعداد ۱۲۰ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافر و ۶ هزار راننده وسایل نقلیه مسافری فعالیت می کنند.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز