• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37714
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پرداخت بیش از ۱۳۴ میلیارد تومان وام به واحدهای صنعتی آذربایجان‌شرقی
  دیبا: رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان‌شرقی گفت: از سال ۹۶ تاکنون یک هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال برای نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی و معدنی استان از سوی بانک های عامل، تسهیلات پرداخت شده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، محمدحسین باقری روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: این میزان تسهیلات بانکی برای ۴۳ واحد صنعتی و معدنی پرداخت شده است.

  وی اظهار کرد: مصوبات کارگروه بازسازی و نوسازی آذربایجان شرقی شامل ۱۳۹ واحد صنعتی و معدنی استان با اعتبار ۴ هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال بود که از این تعداد ۵۳ پرونده به ارزش ۲ هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال در بانک های عامل تصویب شده و تاکنون ۲۸ درصد مصوب کارگروه محقق شده است.

  وی اضافه کرد: در بخش تسهیلات تبصره ۱۸ (تسهیلات یارانه‌ای با سود ۱۴ درصد) نیز ۱۹۶ پرونده به ارزش ۱۹ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال در کارگروه تصویب و به ۷ بانک عامل طرف قرارداد با صندوق توسعه ملی معرفی شده است.

  باقری ادامه داد: این بانک ها شامل ملی، صنعت و معدن، سپه، تجارت، پست بانک، توسعه تعاون و آینده  است که برای ۵۷ پرونده به میزان ۳ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

  رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان‌شرقی گفت: در این بخش مصوب بانک برای پرداخت تسهیلات ۶۲ پرونده به ارزش ۵ هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال بود و با پرداخت تسهیلات برای ۵۷ پرونده بیش از ۲۰ درصد مصوب کارگروه در تبصره ۱۸ محقق شده است.

  باقری، ادامه داد: در بخش رونق تولید نیز از سال ۹۸ تا کنون ۲۸۱ پرونده به ارزش ۱۷ هزار و ۵۹۲ میلیارد ریال در کارگروه مصوب شده که برای ۹۱ واحد صنعتی و معدنی استان به ارزش ۳ هزار و ۲۴۱ میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

  وی یادآوری کرد: در این بخش ۱۰۸ پرونده به ارزش ۴ هزار و ۶۶۸ میلیارد ریال در بانک مصوب شده که با پرداخت تسهیلات برای ۹۱ پرونده بیش از ۱۸ درصد مصوب کارگروه برای معرفی واحدهای صنعتی و ومعدنی استان برای اخذ تسهیلات در بخش رونق تولید محقق شده است.

  رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد منابع ابلاغی توسط بانک های استان جذب شده است، گفت: با توجه به روند پرونده های معرفی شده به بانک ها، پیش‌بینی می‌شود کل اعتبار ابلاغی جذب شود و به محض ابلاغ دستورالعمل جدید جهت تسهیلات یارانه دار، اطلاع رسانی به واحدها و تشکیل پرونده متقاضیان در دستور کار خانه صنعت و معدن قرار می گیرد.

  باقری، با بیان اینکه در سال جاری، ۱۸ جلسه کارشناسی و ۱۳ جلسه استانی ستاد تسهیل توسط خانه صنعت و معدن و تجارت استان تشکیل شده است، افزود: تامین مواد اولیه و مشکلات بانکی از دغدغه های جدی واحدهای صنعتی و معدنی استان بوده و خانه صنعت و معدن با برخورداری از ۱۳ انجمن از تمام راهکارها برای حل مشکلات آن ها استفاده می کند.

  وی یادآوری کرد: برنامه ریزی های لازم برای حضور اعضای هیات رییسه خانه صنعت و معدن در شهرک های صنعتی استان انجام شده تا مشکلات واحدهای مختلف هر شهرک در همان مکان طرح شده و راهکاری برای حل آن ها ارایه شود.

  باقری، با اشاره به تلاش خانه صنعت و معدن استان برای حل مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی به خصوص پس از شیوع بیماری کرونا افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی با مشکل توقف مواد اولیه در گمرک ها مواجه شده بودند که خانه صنعت و معدن وارد عمل شده و با هماهنگی مسئولان استانی، مشکل آن ها حل شده و واحدها توانستند مواد اولیه خود را از گمرک ها تحویل بگیرند.

  آذربایجان شرقی به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور حدود چهار هزار واحد تولیدی – صنعتی دارد که بخش عمده آنها از تبعات بحران کرونا متاثر شده اند.

  مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان‌ شرقی نیز چندی قبل از از پرداخت یک هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنایع و خدمات برای بهبود فضای کسب و کار خبر داد و گفت: این تسهیلات در قالب بند الف تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

  صمد ابراهیم پور در گفت و گویی با بیان این‌که در بخش پرداخت تسهیلات به صنایع رتبه چهارم کشور را داریم، اظهار کرد: در کارگروه رفع موانع آذربایجان شرقی هفت بانک عامل برای ۱۷۰ واحد تعیین شده است که نتیجه این کارگروه تا کنون تصویب یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش صنایع بوده و از این میزان تاکنون ۳۸۳ میلیارد تومان برای ۵۶ طرح پرداخت شده است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز