• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37693
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وجود ۱۰۱واحد گلخانه به مساحت ۳۰ هکتار در شهرستان تبریز
  دیبا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز از وجود ۱۰۱واحد گلخانه به مساحت ۳۰ هکتار در شهرستان تبریز خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، فرامرز افشانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر  شهرستان تبریز دارای  ۱۰۱واحد گلخانه به مساحت ۳۰ هکتار می باشد که با اقدامات لازم  با افزایش تعداد گلخانه ها این میزان تا پایان سال جاری به ۷۰ هکتار افزایش می یابد.

  وی در خصوص وضعیت اراضی زیر کشت تبریز، تشریح کرد: ۱۱۰ هکتار مرتع، ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ و ۴۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی در تبریز وجود دارد که ۲۲ هزار هکتار اراضی دیم و ۲۲ هزار هکتار نیز اراضی آبی را شامل می‌شود.

  وی ادامه داد: ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم آبی، ۴ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم دیم، یک هزار و ۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت کلزا و ۲ هزار هکتار سطح زیر کشت سبزی و صیفی در تبریز است.

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با بیان این‌که طی سال جاری در بخش آب و خاک، با اعتبار ۴۴۵ میلیون تومان پروژه مرمت قنات‌ها انجام گرفته است، گفت: همچنین ۵۰۰ هکتار از مزارع تبریز مجهز به آبیاری تحت فشار بوده که امسال مقرر شده تا ۱۲۰۰ هکتار نیز به این نوع سیستم آبیاری مجهز شود.

  افشانی از توزیع حدود ۳۷ هزار تن نهاده دامی بین دامداران خبر داد و گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ راس گاو در سال گذشته اصلاح نژاد شده و در ایام کرونایی با وجود تعطیلی‌ها برای ۴۰۰۰ بهره بردار کلاس‌های ترویجی برگزار شده است.

  وی ادامه داد: ۲۶ واحد پرورش مرغ گوشتی، ۲۲ واحد پرورش مرغ تخمگذار، ۶۲ واحد دامی صنعتی و ۴۹۳ واحد دامی سنتی در سطح این شهرستان فعالیت می‌کنند.

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با تاکید بر این‌که ایجاد پایانه گل و گیاه در تبریز بسیار ضروری است، متذکر شد: با احداث این پایانه تمام تولیدات گل و گیاه در سطح استان در یک محل مشخص جمع شده و منبع مهمی برای بخش گیاهی استان خواهد بود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز