• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37666
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۱۳هزار نفر در آذربایجان‌شرقی مهارت‌های فنی و حرفه ای کسب کردند
  دیبا: مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان‌شرقی گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۱۳ هزار نفر دوره مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در بخش دولتی استان گذراندند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای آذربایجانشرقی، رضا اختیار وکالتی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آموزش های فنی و حرفه ای در چهار حوزه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی توسط بخش دولتی ارایه می شوند.

  وی افزود: خدمات آموزشی در پادگان ها، سکونت گاههای غیر رسمی(حاشیه نشینی شهرها)، کارگاههای ثابت شهری و سیّار، کارگاههای آموزشی در زندان ها، صنایع، عشایر، کارگاههای مهارت آموزی در محیط کار واقعی و مرکز مدیرت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ارائه می شود.

  اختیار وکالتی اظهار کرد: از مجموع آموزش های ارایه شده، مراکز ثابت شهری با ارائه پنج هزار و ۵۹۳ نفر دوره، سیّار شهری ۹۰۵، روستاها و عشایر۸۸۴، پادگان ۲ هزار و ۱۹۴، زندان یک هزار و ۳۲۷، صنایع  ۵۸۴، سکونتگاه های غیر رسمی ۴۷۴، کارگاه مهارت آموزی در محیط کار واقعی ۶۳۰، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ۳۴۷ نفر دوره را به خود اختصاص داده اند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی افزود: از مجموع آموزش های مهارتی ارایه شده ۲هزار و ۴۶۱ نفردوره بانوان و ۱۰هزار و ۳۸۰ نفر دوره آقایان از این آموزش ها بهره برده اند.

  وی اظهار کرد: آموزش های فنی و حرفه ای در خوشه های صنعت به تعداد ۷ هزار و ۹۷۴ نفر، فرهنگ و هنر ۵۴۶ نفر، خدمات ۳ هزار و ۵۵۳ نفر و کشاورزی ۸۰۲ نفر دوره می باشد.

  وی خاطرنشان کرد: عملکرد آموزش های ارایه شده این اداره کل در شش ماهه اول سال جاری بر اساس نفر ساعت، ۲ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۴۴۸ نفر ساعت بوده است.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی ادامه داد: فعالیت های آموزشی این اداره کل همچنان با حفظ فاصله گذاری های اجتماعی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای تبریز و شهرستان ها اجرا می شود.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز