• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37628
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌شرقی:
  کمبود آرد و نان در آذربایجان شرقی صحت ندارد
  دیبا: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کاهش یا کمبود آرد در استان صحت ندارد، گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ واحد نانوایی مجاز در استان داریم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، اسفندیار ابوالحسن زاده در خصوص شایعاتی مبنی بر کمبود آرد در استان افزود: سرانه آرد تخصیصی به استان یک کیلوگرم نیز کاهش نیافته و در صورت احساس نیاز امکان توزیع بیشتر آرد وجود دارد.
  وی ادامه داد: متأسفانه برخی از نانوایی‌های غیرمجاز، به دلیل برخوردهای قانونی اخیر برای ممانعت از فعالیت شأن اقدام به حاشیه سازی و ایجاد تشویش و تنش در سطح جامعه با عنوان قطع آرد سهمیه کرده‌اند که متأسفانه همین افراد نیز اقدام به گرانفروشی نان کرده‌اند.
  ابوالحسن زاده با اشاره به اینکه متوسط جمعیت هدف کشوری برای هر واحد نانوایی یک هزار و ۳۶۰ نفر است، افزود: در آذربایجان شرقی برای ۷۶۰ نفر یک نانوایی وجود دارد.
  وی ادامه داد: با توجه به مازاد بودن تعداد نانوایی‌های استان طبق ابلاغیه وزارت صمت، در حال حاضر مجوز نانوایی جدیدی در آذربایجان شرقی صادر نمی‌شود.
  مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان شرقی با تاکید بر برخورد با واحدهای نانوایی متخلف، گفت: مجموعه سازمان غله نهادی اجرایی بوده و با امنیت غذایی مردم در ارتباط مستقیم است و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم سلامت و امنیت غذایی مردم در معرض تهدید قرار بگیرد.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز