• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37561
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۶ واحد نمونه ملی استاندارد کشور از آذربایجان‌شرقی است
  دیبا: مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی گفت: براساس ارزیابی امسال سازمان ملی استاندارد از بین ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی نمونه ملی، ۶ واحد از این استان است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان استاندارد آذربایجانشرقی، ساسان فرشی‌حق‌رو، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه امسال واحدهای نمونه تولیدی و صنعتی استان موفق شدند ۳۰ درصد از واحدهای نمونه ملی را به خود اختصاص دهند، افزود: ۱۰ واحد نمونه استان برای ارزیابی سازمان ملی استاندارد معرفی شده بودند که از این تعداد ۶ واحد در بین واحدهای نمونه ملی استاندارد قرار گرفتند.

  وی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز از بین ۱۸ واحد نمونه ملی استاندارد ۴ واحد تولیدی و صنعتی مربوط به این استان بود، اظهار داشت: انتخاب این واحدها بر اساس ۱۲ شاخص ارزیابی از جمله ارتقای سطح کیفی و تکنولوژی، آموزش مدیران کنترل کیفی، تدوین استانداردهای ملی، صادرات، ثبت اختراع و درج مقالات بین المللی، استمرار کاربرد پروانه نشان استاندارد و نداشتن نمره منفی در بازدید ها و نمونه برداری ها انجام شده است.

  مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی گفت: تلاش مستمر واحدهای تولیدی و صنعتی استان برای ارتقای کیفی محصولات در انتخاب آن ها به عنوان واحد نمونه ملی استاندارد نقش بسزایی داشت و روز به روز نرخ کیفیت محصولات استان در حال پیشرفت است.

  فرشی حق رو، با بیان اینکه انتخاب این تعداد واحد تولیدی و صنعتی استان به عنوان نمونه ملی در تاریخ استان بی سابقه بوده و احتمال تکرار آن کم است، ادامه داد: در سال های ۹۱ و ۹۲ از بین ۲۲ واحد نمونه ملی یک واحد، در سال ۹۳ واحد نمونه ملی در سطح کشور انتخاب نشد، در سال ۹۴ از بین ۱۰ واحد نمونه ملی ۲ واحد، در سال ۹۵ از بین ۱۵ واحد نمونه ملی یک واحد، در سال ۹۶ از بین ۸ واحد نمونه ملی یک واحد و در سال ۹۷ نیز از بین ۱۸ واحد نمونه ملی یک واحد تولیدی و صنعتی استان نمونه ملی انتخاب شده بودند.

  وی یادآوری کرد: براساس ارزیابی سال جاری سازمان ملی استاندارد، واحدهای تولیدی صنعتی داداش برادر( شونیز)، آدوین پلاستیک پرشین ( وین تک)، آذر نان نظری از شبستر، گروه صنعتی نجاتی ( آناتا)، کشت و صنعت تکدانه و تولید گوشت و فرآورده های گوشتی احمد و مصطفی قصاب ( بشارت) به عنوان واحدهای نمونه ملی استاندارد از آذربایجان شرقی انتخاب شدند.

  وی با بیان اینکه در سال جاری بر اساس ارزیابی سازمان ملی استاندارد از بین ۸ نفر از مدیران نمونه ملی کنترل کیفی، ۲ مدیر از آذربایجان شرقی است، یادآوری کرد: بر اساس این ارزیابی، این استان ۲۵ درصد از مدیران نمونه ملی کنترل کیفی را به خود اختصاص داده است.

  مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی گفت: «فریبا کریمیان خسروشاهی» از شرکت آذربام عایق کار برای پنجمین بار متوالی و «شهرک واتگر » از شرکت آذرنان نظری به عنوان مدیر نمونه ملی کنترل کیفی انتخاب شدند.

  فرشی حق رو، افزود: همچنین بر اساس ارزیابی سال جاری سازمان ملی استاندارد هفت واحد تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی نیز به عنوان نمونه استانی انتخاب شده اند که این واحدها شامل کابل صائب، سیم و کابل آذر تبریز، خسرو نیکو پلاست، تبریز هادی، آذربام عایق کار و نفت پاسارگاد ( واحد تبریز) و ظفر نوین گستر است.

  وی با اشاره به اینکه در سال جاری از برخی استان های کشور حتی یک واحد نمونه ملی انتخاب نشده است، اظهار داشت: بر اساس ارزیابی سال جاری سازمان ملی استاندارد شرکت بیسکویت حام از این استان نیز به عنوان واحد نمونه قابل تقدیر انتخاب شده است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز