• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37548
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پربارش ترین و کم بارش ترین مناطق آذربایجان شرقی
  دیبا: مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بیشترین میزان بارندگی در سال زراعی جاری با حدود ۶۳۴٫۷ میلی متر از شهرستان اهر و کمترین میزان بارندگی با ۲۴۱٫۲ میلی متر از شهرستان جلفا به ثبت رسیده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی هواشناسی آذربایجانشرقی ، علی دولتی مهر امروز در گفت وگویی  اظهار داشت: میانگین بارش استان آذربایجان شرقی در سال آبی ۹۹-۹۸ نسبت به سال آبی۹۸-۹۷  ، ۱۶ درصد کاهش داشته است.

  وی افزود: میانگین بارش در استان آذربایجان شرقی از اول مهرماه ۱۳۹۸تا ۳۱ شهریور۱۳۹۹ نسبت به بلند مدت، ۶٫۹ درصد افزایش یافته است.
  دولتی مهر گفت: میانگین بارش در استان، از اول مهر۹۸ تا ۳۱ شهریور ماه سال جاری۳۰۴٫۳ میلی‌متر به ثبت رسیده، که نسبت به سال گذشته ۱۵٫۸ درصد کاهش و نسبت به بلند مدت ۶٫۹ درصد افزایش یافته است.
  وی اضافه کرد: بیشترین میزان بارندگی در سال زراعی جاری با حدود ۶۳۴٫۷ میلی متر از شهرستان اهر و کمترین میزان بارندگی با ۲۴۱٫۲ میلی متر از شهرستان جلفا به ثبت رسیده است.
  مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: میزان بارندگی ثبت شده در سال زراعی جاری از شهرستان تبریز ۲۵۳ میلی متر بوده که نسبت به سال گذشته ۲۵٫۶ درصد کاهش و نسبت به بلند مدت ۹٫۶ درصد کاهش داشته است.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز