• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37494
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مالکیت ۷۶۰ هزار هکتار اراضی ملی در آذربایجان‌شرقی تثبیت شد
  دیبا: رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در راستای اجرای قانون جامع حد نگار، ۷۶۰ هزار هکتار در استان تثبیت مالکیت شده که خوشبختانه ۴۰۰ هزار هکتار آن مربوط به سال جاری است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان شرقی، موسی خلیل اللهی در نشست ویدیو کنفرانسی شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استان‌ها، با اشاره به وضعیت شیوع کرونا، اظهار داشت: با وجود این‌که آذربایجان شرقی طی چند ماه در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارد و متاسفانه روزانه تعدادی از همکاران قضایی نیز مبتلا می‌شوند، اما این امر تاثیری در روند رسیدگی به پرونده‌ها نداشته و همکاران دستگاه قضایی استان با علاقه مشغول به کار هستند.

  وی در ادامه با اشاره به موضوع روند رسیدگی به پرونده‌ها، افزود: نسبت به مشابه سال گذشته در استان با رشد ۱۸ درصدی در تعداد مختومه‌ها مواجه هستیم و همکاران حاضر در استان با وجود محدودیت‌ها، ۱۸ درصد بیش از سال گذشته کار کرده‌اند.

  رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضائیه در خصوص پرونده‌های معوقه، خوشبختانه در استان آمار خوبی داریم و ۹۰ درصد پرونده‌های معوق استان طی سال جاری مختومه شدند.

  خلیل اللهی خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع، برنامه‌ای در استان شروع شده که بر اساس آن همه پرونده‌های بالای شش ماه، معوقه محسوب می‌شود و در پایان هر ماه وضعیت آماری استان مورد رصد و بررسی قرار گرفته و در رابطه با پرونده‌های معوق بحث و بررسی می‌شود.

  رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: با تلاش همکاران دستگاه قضایی استان، بیش از ۷۸ درصد پرونده‌های استان کمتر از شش ماه عمر دارند و با توجه به آن، متوسط اوقات رسیدگی در استان ۴۰ روز است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز