• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37445
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رشد ۴۶ درصدی پرونده‌های تخلفاتی اصناف در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی ضمن تأکید بر تداوم اقدامات نظارتی و بازرسی از رشد۸۷ درصدی بازرسی‌ها و ۴۶ درصدی پرونده‌های تخلفاتی متشکله در استان خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربایجانشرقی ، یوسف پایدار با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها در برخی کالاها و خدمات ناشی از افزایش قیمت ارز و مواد اولیه خریداری شده از بورس به‌دلیل نوسانات و افزایش قیمت جهانی به‌ویژه مواد فلزی و محصولات پتروشیمی است، اظهار داشت: در نیمه نخست امسال  ۱۱۶ هزار و ۸۴۷ فقره بازرسی با میزان پرونده تخلفاتی به تعداد ۵ هزار ۴۴۶ فقره انجام گرفته و این امر نمودی از افزایش و تداوم نظارت و بازرسی‌ها در استان است.

  وی ضمن اشاره به رشد ۵۴ درصدی گشت‌های مشترک بازرسی نسبت به سال گذشته، گفت: از طریق مشارکت و همراهی سایر دستگاه‌های متولی اعم از معاونت غذا و دارو، تعزیرات حکومتی، جهادکشاورزی، اداره‌کل استاندارد و اتحادیه‌های صنفی گشت‌های مشترک نظارت و بازرسی متعددی در استان با جدیت انجام شده است.

  سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجموع گشت‌های مشترک در سال‌جاری را ۱۲ هزار و ۸۷۰ فقره برشمرد و از رشد ۶۹ درصدی پرونده‌های تخلفاتی تشکیل شده در روند فعالیت‌های نظارتی مشترک خبر داد.

  وی، حذف ارز دولتی و اختصاص ارز نیمایی برای برخی کالاها و افزایش هزینه‌های تولید از جمله مواد اولیه و سایر شاخص‌های تولید را عامل افزایش قیمت تمام شده محصول نهایی دانست و یادآور شد: سازمان صمت استان و معاونت نظارت بازرسی از طریق سامانه‌های متعدد نظارتی به صورت مستمر به رصد و پایش اطلاعات به‌ویژه در زمینه کالاهای اساسی می‌پردازد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز