• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37320
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  میراث‌فرهنگی و نظام مهندسی‌کشاورزی آذربایجان‌شرقی تفاهم‌نامه امضا کردند
  دیبا: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان‌شرقی در راستای تقویت همکاری های دوجانبه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجانشرقی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی روز دوشنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به ابلاغ دستورالعمل گردشگری کشاورزی از سوی این وزارت خانه، گفت: این دستورالعمل با هدف بهبود معیشت کشاورزان و توسعه پایدار روستایی، حفظ حقوق و منافع قانونی فعالان بخش گردشگری کشاورزی و استفاده از ظرفیت آنها در جهت پیشبرد اهداف گردشگری و نظارت بر فعالیت و عملکرد آنها، کاهش بیکاری و افزایش درآمد روستاییان و کاهش نامطلوب آثار زیست محیطی مصوب و برای اجرا ابلاغ شده است.

  احمد حمزه زاده اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان بازوی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی می تواند با ظرفیت شرکت های فعال در بخش کشاورزی، از حضور گردشگران و شرکت های گردشگری بین المللی برای جذب سرمایه گذاری، بازاریابی و صادرات محصولات خود استفاده کند.

  وی افزود: با اجرای مفاد این تفاهم نامه می توان با استفاده از ظرفیت های سازمان از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با کشاورزی، برگزاری جشنواره رویداد و همایش‌های مرتبط و موضوعی بهره برد.

  رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی نیز، هدف اصلی از عقد این تفاهم نامه را توسعه روستائی در قالب تولیدات گردشگر محور اعلام کرد.

  شهرام شفیعی افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با ظرفیت نیروی انسانی، آمادگی دارد در زمینه های آموزش تخصصی اعضاء در راستای تربیت راهنمایان تخصصی طبیعت گردی و گردشگری کشاورزی، معرفی برندهای شاخص و برجسته استان در زمینه تولیدات و محصولات کشاورزی، مطالعه، پژوهش و تولید محتوا در ارتباط با اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و گردشگری روستایی، راه اندازی واحد نمونه گردشگری کشاورزی شهری با این سازمان همکاری کند.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز