• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر : 37296
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  شهر تبریز هر لحظه آبستن حوادث مختلف است/ ۴۵ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی در تبریز
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تراکم جمعیت تبریز و سکونت ۴۵ درصد از جمعیت استان در این شهر، گفت: شهر تبریز هر لحظه آبستن حوادث مختلف است و موضوع ایمنی در این شهر اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس، محمدرضا پورمحمدی در دیدار مدیرعامل و معاونان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با وی به مناسبت ۷ مهر، روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی، اظهار داشت: عملکرد سازمان آتش‌نشانی در دو سال گذشته بی‌نظیر و شایسته قدردانی بوده است.

  وی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی بازار تاریخی تبریز در اردیبهشت سال ۹۸، گفت: این حادثه با حضور به‌موقع و از خودگذشتگی آتش‌نشانان در کمتر از ۵ ساعت مهار شد، در حالی که آتش‌سوزی قبلی در سال ۸۸، در مدت ۴۸ ساعت مهار شده بود.

  پورمحمدی افزود: نصب شیرهای آتش‌نشانی که بعد از حادثه ۸۸ نصب شده بود نیز در این زمینه تأثیرگذار بود و نشان داد که تقویت سیستم ایمنی تا چه اندازه می‌تواند از عمق حوادث بکاهد.

  استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حوادثی مانند پلاسکو، ایکی‌قاپیلار و آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران باید مایه درس‌آموزی باشد، افزود: متأسفانه تا زمانی که حادثه‌ای اتفاق نیفتد موضوع ایمن‌سازی مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

  وی با اشاره به تراکم جمعیت تبریز و سکونت ۴۵ درصد از جمعیت استان در این شهر، گفت: شهر تبریز هر لحظه آبستن حوادث مختلف است و موضوع ایمنی در این شهر اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

  پورمحمدی اضافه کرد: ایمن‌سازی شهری نیازمند مطالعات عمیق درباره سیستم‌های ایمنی است که بر اساس آن می‌تواند متناسب با شرایط هر منطقه اقدام به ایجاد پایگاه و استقرار امکانات و تجهیزات مناسب کرد.

  وی، تقویت سیستم‌های هشدار و پایش ایمنی در ساختمان‌ها و مراکز شهری را ضروری دانست و بر حمایت کامل مدیریت ارشد استان از سازمان آتش‌نشانی برای غربال‌گری ایمنی شهری تأکید کرد.

  استاندار آذربایجان شرقی، آموزش را مهم‌ترین اصل در ارتقای ایمنی شهری دانست و گفت: تمام شهروندان باید نسبت به این امر احساس مسئولیت کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز