• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 37067
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سال زراعی آینده ۷۰۰ هزار تن گندم از مزارع آذربایجان‌شرقی برداشت می‌شود
  دیبا: معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی آینده ۷۰۰ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ، علی رخ افروز در جلسه مدیران و کشاورزان شهرستان های هشترود،  میانه و چاراویماق که در هشترود برگزار شد افزود: امسال در ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی گندم دیم و در ۶۵ هزار هکتار گندم آبی کشت خواهد دشد.

  وی همچنین از تامین ۳۵ درصد کود ازت برای کشاورزان خبرداد و گفت: کود پتاسیم مورد نیاز نیز تامین و خریداری شده است.
  وی گفت: کشاورزان با اقدامات پیشگیرانه از جمله مبارزه با آفت و علف های هرز و همچنین کشت دانه های پرمحصول می توانند به افزایش تولید کمک کنند.

  رخ افروز با بیان اینکه ۳۰ درصد ماشین آلات کشاورزی در استان پلاک گذاری شده است از کشاورزان خواست محصولات خود را به موقع بیمه کنند.
  مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان نیز از کاهش ۱۶ درصدی بیمه شدگان کشاورزی در استان خبرداد و گفت: در سال زراعی گذشته تعداد ۹۵ هزار و ۷۳۵ بیمه نامه در صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان اخذ شد که این تعداد در سال زراعی امسال به تعداد ۶۸ هزار بیمه نامه کاهش یافته است.
  علی تبریزی همچنین از پرداخت تمامی غرامت های ناشی از خسارت در سال زراعی گذشته به کشاورزان استان خبر داد و افزود: برنامه صندوق بیمه این است که تا اتمام سال زراعی جاری، تمامی خسارت‌های کشاورزان در سال ۹۹ را نیز پرداخت کند.
  وی گفت: در سال زراعی ۹۹-۹۸ حدود ۴۴۰ میلیارد ریال خسارت محصولات تحت پوشش بیمه در استان برآورد شده است که تا ۲ ماه آینده پرداخت می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز