• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 37063
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دولت از اشتغال معتادان بهبودیافته حمایت می‌کند
  دیبا: استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه نباید معتادان بهبودیافته را به حال خود رها کنیم، گفت: دولت با ارایه تسهیلات از راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی برای اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد حمایت می‌کند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: برخی از این افراد مهارت‌هایی دارند که می‌توانند با استفاده از آن مشغول به کار شوند و لازم است کارگاه‌های تولیدی برای چنین افرادی راه‌اندازی شود.

  وی گفت: دولت با ارایه تسهیلات و مشوق‌های لازم از راه‌اندازی چنین کارگاه‌هایی حمایت می‌کند و باید از مشارکت مردم، خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد هم در این زمینه استفاده کنیم.

  استاندار آذربایجان شرقی افزود: در امر مبارزه با اعتیاد، اصل بر پیشگیری است و کارشناسان باید بررسی کنند که در شرایط امروز جامعه چه کارهایی برای کاهش گرایش به مصرف مواد مخدر لازم است.
  پورمحمدی بر ارایه آموزش‌های لازم به گروه‌های مختلف جامعه در زمینه اثرات سوء مصرف مواد مخدر تأکید کرد و گفت: بخش مهمی از مسأله اعتیاد به ضعف اطلاعات و نداشتن معلومات کافی برمی‌گردد و بر این اساس تا جایی که امکان دارد باید آموزش را در بین افراد در معرض خطر گسترش دهیم.
  وی با بیان اینکه تمرکز بر مسأله آموزش و پیشگیری به معنی نادیده گرفتن مراحل بعدی نیست، افزود: اقداماتی که برای درمان و بازپروری معتادان انجام می‌شود بسیار ارزشمند و مصداق باقیات‌الصالحات است و این اقدامات باید تقویت شود.

  وی با بیان اینکه باید برای بازگشت معتادان به جامعه پس از مرحله درمان هم تدبیر کنیم، افزود: باید اطمینان حاصل کنیم که فرد معتاد پس از درمان و بهبودی به آغوش جامعه بازگشته و دوباره گرفتار اعتیاد نشود.

  استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه باید از ثمرات و تجربیات تلاش‌های گذشته در این زمینه صیانت کنیم، افزود: مبارزه با اعتیاد، مسووولیت بسیار مهمی است و با وجود اقدامات ارزشمندی که در این زمینه انجام شده، نباید فکر کنیم که مسأله تمام شده است.

  پورمحمدی خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی ممکن است به مسأله اعتیاد دامن بزند، بنابراین همه مسوولان امر باید اهتمام جدی داشته باشند و گرفتار روزمرگی در این حوزه نشوند.

  استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم تبریز و آذربایجان همواره در کارهای خیر پیش‌قدم بوده‌اند، گفت: مردم تبریز روش‌های تازه و بدیعی در این زمینه تعریف کرده‌اند و اگر امروز تبریز به عنوان شهر بدون گدا یا شهر بدون معتاد متجاهر شناخته می‌شود در سایه این ابتکارات و نوآوری‌ها بوده است.

  پورمحمدی افزود: امروز باید کارهای خیرخواهانه را بازتعریف کنیم؛ نجات جان یک نفر، نجات جامعه است و باید بتوانیم مشارکت مردم و خیران را به این سمت هدایت کنیم و هرگز نبود امکانات بهانه‌ای برای انجام ندادن کارها نباشد.

  وی همچنین بر تسریع در تکمیل مرکز ماده ۱۶ بانوان تأکید کرد و از دستگاه‌های مسوول خواست برای جذب اعتبارات از نهادهای دولتی و همچنین مشارکت‌های مردمی و غیردولتی برای تجهیز این مرکز تلاش کنند.

  وی از تلاش‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر استان نیز قدردانی کرد و با اشاره به کشف ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در هفته گذشته در استان، گفت: این حجم از کشفیات نشان می‌دهد که چه تلاش‌هایی برای گسترش اعتیاد در جامعه انجام می‌شود و باید همواره نسبت به این مسأله هوشیار باشیم.

  استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به شروع موج سوم کرونا در کشور، بر عزم جدی همه اقشار جامعه برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: افزایش روند ابتلا به کرونا نسبت مستقیم با عادی‌انگاری وضعیت دارد و لازم است که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی افزایش یابد.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به گزارش ستاد کل مبارزه با مواد مخدر، گفت: بر اساس این گزارش، استان آذربایجان شرقی در جمع‌آوری معتادان متجاهر و جذب مشارکت‌های مردم، خیران و تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با اعتیاد جزو استان‌های پیشتاز است.

  رضا استادرحیمی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی مرکز ماده ۱۶ بانوان، گفت: ایجاد این مرکز یکی از کارهای ماندگار در سطح کشور است که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مسئول کار تجهیز آن هم به زودی تمام شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز