• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 37010
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  احداث ۳۵ پارک جدید در تبریز
  دیبا: معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز از تدوام عملیات اجرایی ۳۵ پارک محله‌ای و شهری در نقاط مختلف شهر خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایسنا، محمدحسین اسحقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امسال ۳۵ پارک محله‌ای را با محوریت مناطق کم برخوردار در دست احداث داریم که مساحت هریک از آنها از ۱۵۰۰ متر تا ۱۰ یا ۲۰ هکتار متفاوت است.

  وی افزود: یکی از این پارک‌ها، مجموعه پارک بزرگ تبریز، بزرگترین پروژه فضای سبز شهری به مساحت ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرائی آن با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است.

  وی با اشاره به زمین‌های کشاورزی موجود در محدوده پارک بزرگ، مطرح کرد: زمین‌های کشاورزی و اکوسیستم موجود در پارک بزرگ را حفظ کرده و تنها اقدام به مسیرسازی در میان آن‌ها و اقدامات زیرساختی مثل روشنایی می‌کنیم.

  اسحقی اضافه کرد: در زمین‌های غیر کشاورزی، پروژه‌های دیگری با محوریت دریاچه بزرگ پارک طراحی کرده‌ایم که این دریاچه حداقل ۱۴ برابر استخر ائل گلی است و می‌تواند محور گردشگری بزرگی باشد.

  وی، توسعه فضای سبز پایدار را یکی از اولویت‌های شهرداری تبریز در سال جاری عنوان کرد و گفت: چندین پروژه کلان فضای سبز نیز در دست احداث داریم که پارک آرپادره‌سی با چند ۱۰۰ هکتار، توسعه پارک عباس میرزا و احداث زیرساخت‌های لازم، طرح توسعه ائل باغی و تملک باغات چایکنار و پارک‌ها و باغاتی در منطقه کوچه حسن، کوی پزشکان داریم که از جمله مهم‌ترین پروژه‌های فضای سبز شهرداری در سال جاری است.

  وی افزود: تملک باغات اطراف کلانترباغی در حد فاصل توانیر و بیلانکوه و در دو طرف مسیر، در دست اقدام داریم که با اتصال به مقبره دوکمال، این مسیر تا آبرسان ادامه خواهد داشت.

  معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به احداث پارک باغشمال نیز گفت: مهم‌ترین پارکی که جنبه هویتی، اجتماعی و فرهنگی برای شهر دارد، پارک ۱۰ هکتاری باغشمال بوده که در محل سابق پادگان در حال احداث است.

  وی ادامه داد: در این پروژه شاکله اصلی محل شامل ساختمان‌ها، درختان و فضای سبز حفظ می‌شود، ولی طرح‌هایی برای باغ کتاب، بلک باکس تئاتر و دیگر هنرها ارائه شده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز