• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36927
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۲۵ درصد مشترکین برق خانگی تبریز مشمول برق رایگان هستند
  دیبا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: در بخش خانگی ۲۵ درصد کم مصرف هستند و بستگی به جزئیات دستورالعمل ابلاغی برق امید مشمول برق رایگان می‌شوند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجانشرقی، عادل کاظمی در نشست خبری با اشاره به اینکه میزان تولید و مصرف برق در دنیا شاخص توسعه یافتگی است اظهار داشت: متناسب با مصرف انرژی، توسعه تعریف می‌شود چراکه اگر مصرف در بخش مولد باشد، میزان توسعه به همان میزان زیاد خواهد بود.

  وی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم شاخص های خدمت رسانی در حوزه برق افزایش یابد، گفت: در شرکت برق تبریز متوسط زمان واگذاری انشعاب کاهش یافت و از ۲۷ روز به ۹ روز رساندیم.

  مدیرعامل توزیع نیروی برق تبریز، میزان انتظار برای دریافت برق را مورد اشاره قرار داد و گفت: سالانه ۳۰ هزار مشترک جدید داریم که زمان انتظار برای دریافت برق را کاهش دادیم و تلاش می کنیم زمان انتظار را بیش از این کاهش دهیم.

  وی از کاهش متوسط طول عمر اجرای پروژه‌ها خبر داد و افزود: قبلا متوسط اجرای پروژه ۲۵۰ روز بود ولی هر سال کاهش دادیم و اکنون بین ۸۵ تا ۹۰ روز است که تلاش می کنیم به ۶۰ روز برسانیم.

  کاظمی، با اشاره به اینکه در شاخص تلفات انرژی، میانگین کشوری نزدیک به ۱۰ درصد است، خاطر نشان کرد: سه سال قبل تلفات برق تبریز ۹٫۳ درصد بود و امسال به ۸٫۵ درصد رسیده است و به دنبال پایداری شبکه توزیع و گاهش بیشتر تلفات هستیم.

  وی با بیان اینکه در بهره برداری، میزان خاموشی شاخص مهمی است که از زمان اعلام به سامانه تلفنی برق تا زمان وصل برق کاهش یافته است، ادامه داد: به دنبال برقراری عدالت نسبی در کل مناطق هستیم و تلاش می کنیم خدمات دهی خود را به منطقه محروم و برخوردار تقسیم نکنیم.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، از اجرای سالانه ۱۸۰ میلیارد پروژه در تبریز، اسکو و آذرشهر خبر داد و ابراز داشت: سالانه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیارد از پروژه‌ها به اتمام می رسد و در حوزه اجرا و سرمایه گذاری زیرساخت‌ها جزو شرکت های برتر برق کشور هستیم.

  وی در ادامه، برنامه های شرکت برق برای پیک‌زایی و مدیریت مصرف را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید توازن بین تولید و مصرف در تبریز ایجاد شود و قطعی برق به حداقل ممکن برسد که در این راستا با همکاری مردم و بیش از ۴۰۰۰ مصرف کننده صنایع سنگین، به جز دو روز تابستان در بقیه ایام سال مشکل قطعی برق نداشتیم.

  کاظمی با اشاره به ضرورت نصب کنتور هوشمند در تبریز و رصد آنلاین مصرف برق در منطقه، تصریح کرد: در سه سال قبل، ۸۰ کنتور هوشمند در شهرستان نصب شده بود اما اکنون ۵۰۰۰ مشترک با کنتور هوشمند داریم که هر ۱۵ دقیقه اطلاعات مصرف ارسال می شود. اکنون کل صنایع سنگین مجهز شده و تلاش می کنیم به تدریج سایر صنایع هم تجهیز شوند.

  وی اصلاح شبکه توزیع و تجهیز و جایگزینی کابل‌های مسی فعلی با کابل‌های خود نگهدار را یادآور شد و اضافه کرد: ۷۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدار نصب شده و ۴۰۰ کیلومتر هم در دست اقدام است و تلاش می کنیم تا پایان امسال به مرز ۱۰۰۰ کیلومتر برسانیم. مزیت این اصلاح شبکه، کاهش تلفات، کاهش مخاطرات برق گرفتگی، برق دزدی و دزدی سیم و کابل است.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه همزمان با هفته دفاع مقدس، طرح جهادی برای اصلاح خطوط پرخطا و دارای بیشترین خاموشی آغاز می‌شود افزود: هفته آینده با ۲۵ اکیپ عملیاتی به صورت ضربتی مشکلات این خطوط را رفع خواهیم کرد.

  وی جزئیات طرح برق امید را مورد اشاره قرار داد و گفت: دستورالعمل اجرایی آن در دست تدوین است که بر اساس این طرح مشترکین خانگی به سه بخش کم مصرف زیر ۸۰ کیلووات، خوش مصرف با ۸۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت و پرمصرف با بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت تقسیم بندی شده است.

  کاظمی هدف این طرح را کاهش مصرف برق با رویکرد تشویقی دانست و خاطرنشان کرد: ۸٫۵ میلیون مشترک و ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور کم مصرف هستند و بهای برق مصرفی را پرداخت نخواهند کرد. برای پرمصرف ها هم فرصت ۶ ماهه داده می شود تا به کاهش مصرف اقدام کنند یا از برق خورشیدی استفاده کنند و پس از ابلاغ دستورالعمل اجرایی می‌شود.

  وی افزود:در بخش خانگی ۲۵ درصد کم مصرف هستند و بستگی به جزئیات دستورالعمل ابلاغی برق امید مشمول برق رایگان می‌شوند، از سوی دیگر ۱۵ درصد مشترکین استان هم بیش از الگوی مصرف بوده و پرمصرف محسوب می‌شوند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز