• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36849
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پایان شهریور، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی
  دیبا: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌ شرقی گفت: ۳۱ شهریور آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی در استان است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجانشرقی،  غلامرضا شریفی افزود: اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تا پایان شهریور ماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را به صورت الکترونیکی و اینترنتی به سازمان امور مالیاتی تسلیم کنند.

  وی با اشاره به شرایط خاص پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری که مطابق قانون باید تا ۳۱ تیر ماه هر سال نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود اقدام می‌کردند، امسال بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا تا پایان شهریور ماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال و مالیات خود را نیز به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

  وی از افزایش ساعات کاری ادارات امور مالیاتی آذربایجان شرقی در ایام تسلیم اظهارنامه مالیاتی خبر داد.
  شریفی اظهار کرد: ادارات امور مالیاتی در سراسر استان  روز پنجشنبه ۲۷ شهریور تا ساعت ۱۹، جمعه ۲۸ شهریور تا ساعت ۱۴، شنبه و یکشنبه ۲۹ و ۳۰ شهریور تا ساعت ۱۹ و دوشنبه ۳۱ شهریور تا ساعت ۲۰ آماده خدمت رسانی هستند.

  وی گفت: با توجه به تراکم بالای ارائه اظهارنامه مالیاتی در روز‌های پایانی، مودیان هر چه سریع‌تر  به ارائه اظهارنامه الکترونیکی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود از طریق سایت سازمان به نشانی tax.gov.ir اقدام کرده و آن را به آخرین ساعات مهلت قانونی موکول نکنند.

  مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی تصریح کرد: فعالان اقتصادی در صورت عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر از هرگونه تسهیلات و مشوق‌های قانونی محروم خواهند شد.

  شریفی همچنین درباره وضعیت درآمد‌های استان گفت: سه هزار میلیارد تومان مجموع درآمد‌های آذربایجان‌شرقی در سال ۱۳۹۸ بود که از این مقدار ۲.۸ میلیارد تومان سهم درآمد‌های مالیاتی است.

  وی به عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: از عوارض‌ها نیز سال گذشته ۵۲۶ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان شرقی پرداخت شده است که سهم شهرداری‌ها از این رقم ۷۰ درصد و دهیاری‌ها ۳۰ درصد است.

  مدیرکل امور مالیاتی استان اضافه کرد: در سه ماهه اول امسال نیز ۹۵ میلیارد تومان عوارض به همان نسبت یاد شده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان شرقی پرداخت شده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز