• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36836
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل پزشکی قانونی استان خبر داد
  کاهش ۱۴ درصدی تلفات رانندگی در آذربایجان شرقی
  دیبا: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در پنج ماهه اول امسال، ۳۴۵ نفر به علت حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با تعداد ۴۰۲ نفر کشته، حدود ۱۴ درصد کاهش داشته است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجانشرقی، دکتر علی صفائی‌فرد با اعلام این خبر، گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان، ۲۹۶ نفر مرد و ۴۹ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۹ و ۳۷ درصد کاهش یافته است.

  وی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۳۳ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۷۹ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۴ نفر در جاده‌های خارج از استان و نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است؛ هم‌چنین ۱۲ نفر نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و هفت نفر با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.
  وی با اعلام این‌که در مرداد ماه امسال، ۷۴ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شش درصد کاهش داشته است.
  صفائی فرد افزود: در پنج ماهه اول امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۶۳۵۹ نفر بوده است که از این تعداد ۴۸۲۹ نفر مرد و ۱۵۳۰ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۸۰۲۹ نفر گزارش شده بود، حدود ۲۱ درصد کاهش یافته است.
  وی گفت: در مرداد امسال نیز ۱۵۴۲ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که ۱۷۸۸ نفر بودند، حدود ۱۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.
  وی یادآور شد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۸ در استان ۸۸۲ نفر بود که از این تعداد ۱۷۷ نفر زن و ۷۰۵ نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز در سال ۹۸ بالغ بر ۱۷ هزار و ۱۲۶ نفر گزارش شده است که ۴۸۰۰ نفر از آنان زن و ۱۲ هزار و ۳۲۶ نفر مرد هستند.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز