• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36663
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان خبر داد
  نصب نزدیک به ۵۰۰۰ کنتور هوشمند برق در تبریز
  دیبا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از نصب نزدیک به ۵۰۰۰ کنتور هوشمند فهام در تبریز خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجانشرقی، عادل کاظمی در تشریح وضعیت نصب کنتورهای هوشمند فهام در حوزه‌ی برق تبریز، گفت: تا نیمه‌ی شهریورماه ۹۹، تعداد ۴۹۱۲ کنتور فهام از نوع سیستم MDM در حوزه‌ی برق تبریز نصب شده‌اند.

  وی با بیان این‌که حدود ۹۰۰۰ مشترک دیماندی در حوزه‌ی شرکت وجود دارند، افزود: طی سه سال گذشته موفق شدیم بیش از ۴۶۰۰ مشترک دیماندی را به کنتور فهام مجهز کنیم؛ از طریق کنتورهای فهام و سیمکارت‌های متصل به آن‌ها اطلاعات مصرفی مشترکان هر ۱۵ دقیقه و به صورت آنلاین رصد و کنترل می‌شود و امیدواریم تا پایان سال تمامی مشترکان دیماندی را به کنتور هوشمند مجهز کنیم.

  وی با اشاره به این‌که کنتورهای فهام، کنتورهای هوشمند هستند و برنامه‌ی تعویض کنتورهای مشترکان با کنتور فهام در راستای هوشمندسازی لوازم اندازه‌گیری انجام می‌گیرد، تصریح کرد: تعداد ۴۶۳۰ دستگاه معادل ۹۴٫۳ درصد از کل کنتورهای فهام منصوبه آنلاین هستند و اطلاعات را به صورت مستمر دریافت و ارسال می‌کنند.

  کاظمی هم‌چنین تعداد ۴۴۴۱ دستگاه از کنتورهای فهام منصوبه را دارای قابلیت قرائت آنلاین دانست و افزود: منظور از قرائت آنلاین، آن نوع قابلیتی است که در طول یک روز (حداکثر ۲۴ ساعت گذشته) امکان صدور صورتحساب از طریق MDM را دارا باشد و ۹۰ درصد کنتورهای منصوبه دارای چنین ویژگی‌ای هستند.

  وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز پایش کنتورهای فهام در خرداد ماه سال جاری، یادآور شد: در این مرکز، اطلاعاتی چون جریان، ولتاژ و ضریب بار به صورت سوابق ذخیره و رصد می‌شود و این مرکز قادر است در صورت لزوم دستور قطع و وصل و تنظیمات کنتور را از راه دور انجام دهد.

  وی اظهار کرد: از مهمترین دستاوردهای این مرکز پایش، طرح‌های پاسخگویی بار طی ایام پیک سال است و می‌توان به صورت آنلاین، میزان مصرف مشتریان سنگین و پرمصرف را رصد کرده و اطلاعات دقیق و لحظه‌ای از آنها به ‌دست آورد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز