• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36650
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اتصال یکهزار و ۱۳۳ روستای آذربایجان‌شرقی به شبکه گاز در هفت سال گذشته
  دیبا: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی گفت: در طول هفت سال گذشته و در زمان خدمت دولت تدبیر و امید، یکهزار و ۱۳۳ روستای استان با ۷۱ هزار و ۴۱۷ خانوار به شبکه گاز متصل شده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت گاز آذربایجانشرقی، سیدرضا رهنمای توحیدی روز دوشنبه در گفت و گویی اعلام کرد: همزمان با هفته دولت امسال با افتتاح چندین پروژه مهم گازرسانی در استان، ضریب بهره مندی خانوارهای روستایی به ۹۷.۱۵ درصد افزایش یافت.

  وی گفت: در هفته دولت سال جاری، ۸۶ روستا به شمار روستاهای بهره مند استان افزوده شد و با تأمین گاز ۲ هزار و ۳۹۲ خانوار جدید روستایی، تعداد خانوارهای روستایی بهره مند از گاز به ۳۲۲ هزار و ۸۷۶ خانوار افزایش یافت.

  وی اظهار کرد: امسال پروژه های بخش روستایی و پویش سبز گازرسانی در استان، با شتاب چشمگیری پیگیری و اجرا خواهد شد.

  توحیدی خاطرنشان کرد: تأمین گاز زیرساخت های صنعتی و تولیدی، افزایش ظرفیت ایستگاه های گازرسانی در راستای حفظ پایداری جریان گاز مصرفی و مقاوم سازی شبکه های گاز از سایر پروژه های مهم اجرایی همزمان با تأمین جریان گاز بخش های خانگی می باشد.

  وی گفت: امسال تمامی توان، ظرفیت های موجود و طرح های ویژه در اجرای پروژه های گازرسانی را بکار بسته ایم تا با اتمام گازرسانی به تمامی روستاهای واجد شرایط در استان، دین خود را به مردم شهید پرور استان ادا کنیم.

  مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اشاره به عملکرد مطلوب دولت در توزیع عادلانه رفاه و امکانات در جای جای میهن اسلامی خاطرنشان کرد: عزم راسخ مدیران و کارکنان شرکت گاز استان، بر توسعه و ارتقای بیش از پیش سطح خدمات قابل ارائه به مردم در چارچوب اهداف و ارزش های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی با رویکرد مسؤولیت اجتماعی و حقوق شهروندی است.

  وی خاطرنشان کرد: از ابتدای فعالیت گازرسانی در استان تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۲ تعداد یکهزار و ۳۴ روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند.

  وی اظهار کرد: به رغم محدودیت های منابع و مشکلات اجرایی مربوط به گازرسانی برخی از روستاهای محروم در دورترین نقاط مرزی استان که گاهی مستلزم چندین ماه اجرای عملیات حفاری و شبکه گذاری، حتی از مسیر رودخانه ها و مسیرهای سنگی است، با عزم و اراده دولت در تدوین تبصره های قانونی و تأمین بودجه و منابع مالی و تلاش نیروهای این شرکت گازرسانی به این مناطق محروم اجرایی شده است.

  مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون ۹۶.۷ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که با اتمام پروژه های در دست اجرای این شرکت در آینده نزدیک، تمامی روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان، به مدار مصرف گاز متصل خواهند شد.

  با بهره برداری از پروژه های در دست اجرا و آماده انتخاب پیمانکار این شرکت تمامی روستاهای مشمول گازرسانی استان به مدار مصرف گاز طبیعی متصل خواهند شد و درصد بهره مندی روستایی استان به ۹۹.۲۵ درصد خواهد رسید.
  وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با اجرای ۱۰۴۱ کیلومتر شبکه گاز و نصب ۱۳ هزار و ۲۵۸ انشعاب، ۱۵۰ روستای استان گازدار و ۶ هزار و ۱۸۸ خانوار از گاز طبیعی بهره مند شدند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز