• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36625
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تولید یک هزار و ۱۰۰ تن عسل در شهرستان تبریز
  دیبا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز از تولید یک‌هزار و ۱۰۰ تن عسل در این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد ۸۰ هزار کلنی مدرن و نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ کلنی بومی در سطح شهرستان تبریز عسل تولید می‌کنند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ، فرامرز افشانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره بر  پیشتازی شهرستان تبریز در کشت کلزای استان، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم مربوط به آغاز کشت کلزا برگزار شده و طبق برنامه‌ریزی‌ها، رهاسازی و باز کردن سردهنه آب کانال‌ها انجام گرفته است؛ کلزا، گیاه بسیار حساسی است و باید در ۱۵ شهریورماه کشت و آبیاری شود در غیر این‌ صورت تاخیر یک‌روزه نیز تاثیر بسیاری در کشت این محصول خواهد گذاشت.

  وی افزود: امسال در تولید کلزا با مشکل بادزدگی و کمبود آب مواجه بودیم که باعث شد تولید این محصول در تبریز که رتبه اول سطح زیر کشت استان را دارد، کاهش یابد و ۳۰ درصد نیاز تامین شود.
  افشانی ادامه داد: هشت هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم آبی، چهار هزار هکتار سطح زیر کشت گندم دیم، دو هزار هکتار سطح زیر کشت کلزا و ۲ هزار هکتار سطح زیر کشت سبزی و صیفی در تبریز است؛ همچنین سالانه سه هذاد و ۴۰۰ تن گوشت قرمز، ۳۱۴ تن گوشت سفید و ۴۸ هزار تن ذرت علوفه‌ای در این شهرستان تولید می‌شود.
  مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با اشاره به تولید سالانه ۱۱ هزار و ۲۰۴ تن تخم‌مرغ در شهرستان تبریز، گفت: تبریز دارای رتبه سوم تولید تخم‌مرغ در استان است همچنین در تولید شیرخام دارای رتبه دوم استان بوده و ۲۷ هزار و ۸۰۰ تن تولید گندم دارد و با وجود ۲۲۰ واحد صنایع تبدیلی کشاورزی رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.
  افشانی خاطرنشان کرد: در بخش زراعت تبریز، تعاونی سبزی و صیفی‌کاران تکمیل شده است؛ ۳ هزار و ۱۷۸ تن انواع کود، ۴۵ دستگاه تراکتور، دو دستگاه کمباین و ۷۵ دستگاه ادوات دنباله‌رو کشاورزی در بین بهره‌برداران بخش زراعت توزیع شده است.
  مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با اشاره به تولید یک‌هزار و ۱۰۰ تن عسل در شهرستان تبریز یادآور شد:  تعداد ۸۰ هزار کلنی مدرن و نزدیک به  چهار هزار و ۵۰۰ کلنی بومی در سطح شهرستان تبریز عسل تولید می‌کنند که از این لحاظ رتبه سوم استان را داریم.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز