• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36545
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مردم آذربایجان‌شرقی تخلفات زیست محیطی را به دادگستری اطلاع دهند
  دیبا: سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: مردم استان هر گونه تخلفات زیست محیطی را به این مجموعه اطلاع دهند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری آذربایجانشرقی، احمد موقری روز پنجشنبه در جلسه کارگروه حفاظت از محیط زیست استان با اشاره به اینکه معضلات و مشکلات زیست محیطی خود به خود ایجاد نمی شود و بخشی از مشکلات ناشی از عملکرد سازمان های دولتی است، از شهروندان درخواست کرد تا گزارش های خود از تخلفات در این حوزه را از طریق سامانه سجام به آدرس http://sajam.adliran.ir/ ارسال کنند.

  وی اظهار داشت: گزارش های ارسالی مردمی توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به دقت و حساسیت پیگیری می شود.

  موقری لزوم جلب مشارکت های مردمی در راستای پیشگیری از بروز مسایل زیست محیطی را مورد تاکید قرار داد و  یادآور شد: طی سال های اخیر به تناسب افزایش تخریب محیط زیست، حساسیت و مطالبات مردمی نسبت به مسایل زیست محیطی نیز تشدید شده است.

  وی استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و جلب مشارکت های مردمی را از برنامه های اساسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع قوه قضائیه در سال جاری اعلام و اضافه کرد: در خصوص مسایل زیست محیطی در قبال نسل های آینده مسئول هستیم.

  موقری گفت: پیش بینی و پیشگیری از تخریب محیط زیست، پیشگیری از تضییع حقوق حیوانات، اخذ گزارش های مردمی از طریق سامانه سجام توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و بررسی و رفع موارد در جلسات کارگروه و در نهایت ارجاع به مراجع قضایی، هماهنگی بین دستگاه های عضو کارگروه در راستای پیش بینی و پیشگیری از بروز مشکلات زیست محیطی و بررسی خلاء های قانونی و ترمیم آن ها برای محافظت از محیط زیست جزو اهداف کارگروه حفاظت از محیط زیست استان است.

  وی ، عدم اجرای آمایش سرزمین در استان و لحاظ توان اکولوژیک و کاربری اراضی در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری های استانی، تأثیرات تغییرات اقلیم، آلودگی های محیط زیستی اعم از خاک، آب و هوا، آلودگی هوای شهرها، پدیده گرد و غبار، نبود مدیریت منابع آب و بحران های آبی ناشی از آن، احیای دریاچه ارومیه، قطع درختان و آتش سوزی جنگل ها و مراتع، از بین رفتن تنوع زیستی و تهدید حیات وحش و بیابان زایی و فرسایش خاک را از مشکلات زیست محیطی آذربایجان شرقی برشمرد.

  موقری ادامه داد: نبود مدیریت مصرف انرژی و منابع طبیعی، نبود مدیریت صحیح پسماندها، نبود مدیریت صحیح فاضلاب ها و آلودگی های زیست محیطی ناشی از فعالیت صنایع و معادن از دیگر مشکلات و مسایل زیست محیطی استان به شمار می رود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز