• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36530
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق:
  بخش صنعت، بیشترین مصرف کننده برق تبریز است
  دیبا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: بیشترین مصرف برق در حوزه‌ی برق تبریز توسط بخش صنعتی با ۳۵ درصد و پس از آن به ترتیب بخش‌های خانگی با ۳۴ درصد، عمومی و سایر مصارف هر کدام با ۱۱ درصد، کشاورزی با ۷ درصد و روشنایی معابر با دو درصد قرار دارند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجانشرقی، عادل کاظمی با بیان این‌که بیش از دو میلیون نفر در حوزه‌ی کاری این شرکت زندگی می‌کنند، گفت: برق تبریز دارای یک میلیون و ۱۲ هزار و ۷۳۰ مشترک شهری و روستایی است.

  وی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق تبریز در گستره‌ی ۴۷۷۰ کیلومتر مربع در سه شهرستان تبریز، اسکو و آذرشهر و ۹ شهر مشغول خدمات‌رسانی بوده و تعداد کل روستاهای برق‌دار شرکت نیز ۱۴۴ روستا است.

  وی افزود: هم‌اکنون در حوزه‌ی کاری برق تبریز، ۶۹۲۹ دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی با ظرفیت ۲۰۲۹ مگاولت آمپر در حال بهره‌برداری بوده و کل خطوط فشار متوسط و ضعیف برق تبریز نیز ۹۴۴۴ کیلومتر است.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز یادآور شد: ۲۴۱ فیدر فشار متوسط و ۲۸ پست فوق توزیع با ظرفیت ۱۸۲۰ مگاولت آمپر در امر توزیع نیروی برق در حوزه‌ی شرکت به‌کار گرفته شده‌اند.

  وی گفت: طی سال ۹۸، تعداد ۲۲هزار و ۶۶۷ مشترک جدید به برق تبریز اضافه شده‌اند که حاکی از رشد ۲۹/۲ درصدی طی سال گذشته بوده و در هفت سال گذشته نیز میانگین رشد تعداد مشترکین، ۷۵/۳ درصد بوده است.

  کاظمی همچنین از متوسط رشد پنج درصدی مصرف مشترکان شهری و روستایی برق تبریز طی هفت سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: طی سال ۹۸، مصرف برق از رشد ۴۹/۸ درصدی برخوردار بوده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز