• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36411
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی خبر داد
  پیگیری ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع‌دستی در زمینه تابلو فرش
  دیبا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از پیگیری پرونده ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی در زمینه تابلوفرش خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجانشرقی، احمد حمزه زاده در دیدار با آرزو مبصر، عضو شورای اسلامی شهر و رئیس اتحادیه تابلو فرش دستباف سردرود، اظهار کرد: سردرود با سابقه طولانی و حجم عمده تولیدات تابلوفرش، سال‌هاست که در بسیاری از جوامع با عنوان پایتخت تابلو فرش ایران شناخته شده است

  وی گفت: هنرمندان فعال در این حوزه با ابتکار عمل و به‌روزرسانی روند تولید و عرضه توانسته‌اند در سال‌های اخیر این صنایع بومی را با شرایط زندگی روز و سلایق خریداران منطبق سازند.

  وی با تاکید به ضرورت معرفی هنر صنعت تابلو فرش سردرود، گفت: تاکنون اقدامات مؤثری در راستای معرفی این هنر بی‌بدیل همچون ثبت ملی تابلوفرش دستباف سردرود در فهرست آثار معنوی کشور، همچنین برپایی نمایشگاه‌های متعدد و شرکت در نمایشگاه‌های بزرگ بین‌المللی توسط هنرمندان این حوزه انجام‌شده است، اما در راستای جهانی‌سازی این هنر بی‌بدیل، ثبت جهانی تابلو فرش سردرود در فهرست آثار یونسکو را در دستور کار داریم.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همچنین ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع‌دستی را یکی از مهم‌ترین اهداف این اداره کل در راستای حفظ هویت و اصالت این هنر عنوان کرد.

  وی افزود: از دیگر برنامه‌هایی که در راستای معرفی و تسهیل ارتباط علاقه‌مندان به شهر سردرود و هنر تابلوفرش این منطقه در دستور کار قرار گرفته، نصب تابلوهای معرفی در مبادی ورودی این شهر و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت صنف رستوران‌های شهر سردرو است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز