• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36403
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نوسازی۷۰ درصد خانه‌های مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی ۷۰ درصد واحد‌های مسکونی نیازمند نوسازی در مناطق زلزله زده شهرستان‌های میانه و سراب به پایان رسیده است.

  به گزارش دیبا خبر، پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح هفتصدمین واحد مسکونی بازسازی شده مناطق زلزله زده شهرستان سراب در روستای تیرشاب، گفت: اقدامات بازسازی و مرمت واحد‌های تخریب شده در هر دو شهرستان پیشرفت خوبی داشته است و ۱۰۰ درصد واحد‌هایی که نیاز به ترمیم داشتند، بازسازی شده است و کار ۶۵ درصد واحد‌های نوسازی نیز به اتمام رسیده است.

  او گفت: در روستای تیرشاب شهرستان سراب بازسازی و ساخت ۱۵ واحد از مجموع ۱۸ واحد تخریبی بر اثر زلزله به پایان رسیده و تحویل اهالی داده شده و بقیه نیز تا پایان شهریور جاری واگذار می‌شود.

  استاندار آذربایجان شرقی گفت:تاکنون عملیات اجرایی ۷۰ درصد ساختمان‌هایی که در مناطق زلزله زده نیاز به نوسازی داشتند، تمام شده است.

  پورمحمدی افزود: ۲ هزار واحد از اماکن دامی در شهرستان‌های میانه و سراب نیاز به بازسازی داشتند که ۵۰۰ واحد آن تاکنون تکمیل شده و بقیه نیز در مرحله سقف ریزی قرار دارند.

  همچنین ۴ هزار و ۵۰۰واحد مسکن روستایی و ۴۱ طرح هادی روستایی با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.

  باباپور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مساکن روستایی گفت: احداث و نوسازی این واحد‌ها از سال ۹۸ در روستا‌ها و در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر آغاز و برای اجرای آن‌ها ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانکی و آورده مردمی هزینه شده است.

  باباپور افزود: برای اجرای ۴۱ طرح هادی ۱۴۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال از اعتبارات ملی، استانی و سایر منابع هزینه شده است.

  او صدور یک هزار و ۶۷ سند روستایی در روستا‌های استان و ۲۹۷ فقره سند شهری در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر را از دیگر برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، در هفته دولت عنوان کرد و افزود: برای صدور این اسناد ۳ میلیارد و ۲۹۶ میلیون ریال از اعتبارات سایر منابع هزینه شده است.

  ساعت ۲:۱۷ بامداد جمعه ۱۷ آبان پارسال زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در حوالی شهر ترک میانه روی داد که به ۲ هزار و ۹۴۵ واحد مسکونی در ۶۵ روستای شهرستان‌های میانه و سراب آسیب زد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب